HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

hem merhaba hem yardım

Foruma üye olmak isteyenler önce burayı okuyun. DENEME mesajlarınızı da buraya gönderebilirsiniz.

hem merhaba hem yardım

Mesajgönderen bozuk para » Sal Ağu 20, 2013 7:34 am

merhabalar, ben koleksiyoncu değilim ve rastgele bir şeyler biriktirmiştim. bunları kavanozdan kurtarıp nasıl saklayabilirim? ve resmini eklediğim paralar (sonuncusu para olmayabilir de) nedir, nerenindir acaba?

ResimResim

ResimResim

ResimResim

ResimResim

ResimResim

ResimResim

ResimResim
bozuk para

Re: hem merhaba hem yardım

Mesajgönderen berkeley » Sal Ağu 20, 2013 8:31 am

Bu paralar için önlem almaya gerek yok, çil çil altı olsalar belki yapılabilirdi, elbette keyif sizin, sitede de satılan kapama dediğimiz farklı boylarda koruyucular var onlardan temin edebilirsiniz. Son para bana jeton gibi geldi, yazıları çok küçük resimde büyümüyor.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen bozuk para » Sal Ağu 20, 2013 8:46 am

anladım, aslında maksadım korumak değil de derli toplu durması. klasör tarzı bir şey edinmem yeterli olacaktır o zaman. son resimdeki jetonun (jetonmuş) üzerindeki yazıları aratınca şunu buldum: http://www.ebay.co.uk/itm/France-Token- ... 0911992327 ilk kez baktığımda tüm harfleri ayırt edememişim aslında onu boşuna sormuşum. ilginizden dolayı teşekkür ederim.
bozuk para

Mesajgönderen Firavun » Sal Ağu 20, 2013 12:56 pm

Kapama gerektirmeyen klasörler mevcuttur.Ben size onlardan almanızı öneririm.Örneğin ;

http://urun.gittigidiyor.com/koleksiyon/leuchtturm-mini-madeni-para-klasoru-2-90771810

Bu ürün size uygun olacaktır paraları kapama gerekmeden derli toplu saklamanıza yardımcı olacaktır.Koleksiyon dünyasına hoşgeldiniz :D
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen bozuk para » Sal Ağu 20, 2013 6:40 pm

teşekkür ederim sayın firavun. ben de böyle bir şeyde karar kıldım. hoş buldum :)
bozuk para

Mesajgönderen Firavun » Sal Ağu 20, 2013 7:08 pm

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D .Eğer paraların oksijenle temasını engellemek istiyorsanız (kapamalarında hava geçirgenliği mevcuttur ancak ihmal edilebilecek kadar azdır) kapama denilen karton para kaplarından almalısınız.Bu paralarınızın oksitlenmeden daha uzun süre dayanmasını sağlar.Ancak paralar korumaya gerek olmayan cinsten ancak manevi değeri yüksek ise kapama ile muhafaza etmenizde fayda var.İyi çalışmalar.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Yeni Üye Olacaklara

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir