HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

İzmir'den Merhaba !

Foruma üye olmak isteyenler önce burayı okuyun. DENEME mesajlarınızı da buraya gönderebilirsiniz.

İzmir'den Merhaba !

Mesajgönderen StiNgeR » Cum Eki 25, 2013 4:40 pm

Herkese selamlar,
Aranıza bugün katıldım, herkese iyi forumlar :)

İzmir'de ikamet ediyorum, sıkı bir nümizmatım. Sadece madeni para koleksiyonu yapmaktayım.
Öncelikle, İzmir'de para alabileceğim veya para konusunda sohbet edebileceğim bilgili kişiler varsa irtibata geçmek isterim.

Tekrar herkese iyi forumlar.
StiNgeR
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: İzmir'den Merhaba !

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 25, 2013 4:48 pm

Foruma hoşgeldiniz. Maalesef İstanbullu'yum ve İstanbul'dayım. :D
Anımsadığım kadarıyla forumda İzmirli veya İzmir'de ikamet eden bazı arkadaşlar var; aklıma ilk gelenler mustafacihan92 ve mrtbdrm rumuzlu arkadaşlar.
Üye değilseniz zaten, İzmir Nümismatik Derneği'ne üye olmanız iyi olur.
http://www.izmirnumismatik.org/
Orada, Üstün Bey ve diğer arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.
İzmir, İstanbul kadar nümismatik olarak aktif bir yer değil.Ankara ve hatta zaman zaman Adana, Samsun gibi şehirler bile daha aktif İzmir'den... İstanbul ise malumunuzdur, nümismatinin kalbinin Türkiye'de attığı yer. Aslında İzmir'den tanıdığım bazı para tüccarları mevcut, sadece, tavsiye etmek istemedim...
Bu arada, site kurucusunun (Sn. Kaan Uslu) düzenlediği müzayedelere, sanal olarak önceden tel., e-posta vb. ile pey verebilirsiniz; İzmir'desiniz diye bahaneniz olmaz yani. :mrgreen:
İzmir Özel Türk Koleji kurucusu bir aileden gelen, tanınmış işadamı Sn. Oğuz Tatış Bey ile de tanışma fırsatınız olabilirse hoş olur...
Bir sitesi de var Oğuz Bey'in: http://www.oguztatiskoleksiyonu.com/ Bilemiyorum şu an gelişmeler ne durumda ama Oğuz Bey, İzmir'de bir para müzesi kurmayı düşünüyordu.
Forumda kalıcı olmanız dileğiyle...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Cum Eki 25, 2013 5:06 pm

Hoşgeldiniz aramıza İzmir'e selamlar :) .
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen StiNgeR » Cum Eki 25, 2013 5:10 pm

Cevabınız için çok teşekkür ederim, hoşbuldum :) 2009'da Amerika'ya 4 aylık ziyaretim sonrası oradan topladığım 50 Eyalet çeyrekliği ve 30 diğer Amerika madeni parası ile başladım.
Koleksiyonumda aynı paraları barındırmıyorum, örneğin yıl yıl ayırmadan 2000-2005 yılına kadar aynı basım yapılıyorsa bir tanesi benim için yeterli.
Koleksiyonumu halihazırda dijital ortama aktarıyorum, henüz bitmedi ancak 100'ü geçik ülkenin madeni parası mevcut, 700 adet farklı para olmuştur(kesinleştirip forumda paylaşacağım).
Dediğiniz gibi İzmir nümismatik olarak aktif değil. Ben de nümismatik dükkanı aramaktayım. Dediğiniz kişilerle irtibat kurmaya çalışacağım.
Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.
StiNgeR
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Firavun » Cum Eki 25, 2013 5:28 pm

Gönül isterki her şehrimiz nümismatik bakımından çok zengin olsun ama olmuyor işte :(.
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 25, 2013 5:33 pm

Firavun yazdı:Gönül isterki her şehrimiz nümismatik bakımından çok zengin olsun ama olmuyor işte :(.

ABD'deki gibi nümismatik kulüpler (dernek demiyorum - onlar zaten kısmen var ama işlevlerini yeterince yerine getiremiyorlar) kurulabilse keşke, her şehirde, hatta büyük kentlerde her ilçede, mahallede...
Fakat bu gerçekleşse bile, kimi art niyetliler, o kulüpleri, örneğin kumar salonuna vs. çevireceğinden, işe su katarlar! :think:
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Cum Eki 25, 2013 5:44 pm

Gilaay yazdı:
Firavun yazdı:Gönül isterki her şehrimiz nümismatik bakımından çok zengin olsun ama olmuyor işte :(.

ABD'deki gibi nümismatik kulüpler (dernek demiyorum - onlar zaten kısmen var ama işlevlerini yeterince yerine getiremiyorlar) kurulabilse keşke, her şehirde, hatta büyük kentlerde her ilçede, mahallede...
Fakat bu gerçekleşse bile, kimi art niyetliler, o kulüpleri, örneğin kumar salonuna vs. çevireceğinden, işe su katarlar! :think:

Hocam bizim ülkemizde hangi iş doğru düzgün yapılıyor ki :( .
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen VoSToK » Cmt Eki 26, 2013 4:13 pm

StiNgeR yazdı:Dediğiniz gibi İzmir nümismatik olarak aktif değil. Ben de nümismatik dükkanı aramaktayım.

Hocam öncelikle hoşgeldiniz. İzmir'de kızlar ağası hanı diye bir yer var biliyorsunuzdur büyük ihtimal. Oradaki antikacı dükkanların da para satışı yapıyorlardı. İsterseniz bir bakın oralara.
VoSToK
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen alisayir » Pzr Eyl 21, 2014 2:29 am

selamlar. Bende izmirdenim ve bu hobiye yeni başladım.
alisayir

Dön Yeni Üye Olacaklara

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir