HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Iowa'dan Merhaba

Foruma üye olmak isteyenler önce burayı okuyun. DENEME mesajlarınızı da buraya gönderebilirsiniz.

Iowa'dan Merhaba

Mesajgönderen yasemin » Sal Eyl 16, 2014 11:32 am

Merhabalar :)

Amerikalı bir arkadasım babasının vefatından sonra babasının eski para koleksiyonunu aldı. Koleksiyonun içinde eski bir madeni para bulmus , osmanlı zamanından . Bu konu hakkında hiçbir bilgim olmadıgım halde tanıdıgı tek Turk ben oldugum için bana sordu . Paranın hangi doneme ait oldugunu ve üzerinde ne yazdıgını cok merak ediyor .

Bu konuda yardım edebilecek birisi var mı acaba ? Maddi olarak degil ama manevi olarak onun için cok önemli .
yasemin

Re: Iowa'dan Merhaba

Mesajgönderen berkeley » Sal Eyl 16, 2014 11:53 am

Kostantiniye baskısı (İstanbul) II.Abdulhamid dönemine ait (hicri 1293) 11. padişahlık senesine ait 5 kuruş, 830 ayar gümüştür, yaklaşık ağırlığı 6 gramdır.

Önündeki tuğrada ''Abdulhamid han bin Abdülmecid el-muzaffer daima'' gibi bir ibare yazar, tuğranın sağında el gazi mahlası yer alır, bu padişahın gazi olduğunu gösteren bir işarettir, arka kısmında ise ''duribe fi kostantiniye 1293'' yazmaktadır.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen yasemin » Sal Eyl 16, 2014 12:02 pm

Size ne kadar teşekkür etsem az :) Bu kadar kısa bir surede boyle ayrıntılı bir mesaj beklemiyordum!
yasemin

Mesajgönderen berkeley » Sal Eyl 16, 2014 12:03 pm

İnanın denk geldi, birkaç günde bir bakıyordum bunu görünce hemen cevap verme ihtiyacı duydum, sevgiler, selamlar.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen yasemin » Sal Eyl 16, 2014 12:09 pm

Şanslıymışız :) Tekrardan cok teşekküler .
yasemin

Dön Yeni Üye Olacaklara

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir