HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Güvenli Alis-Satis Ile Ilgili Soru

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

Güvenli Alis-Satis Ile Ilgili Soru

Mesajgönderen tolgaceng » Cum Kas 25, 2016 11:52 pm

Merhabalar,
Bu forumdan veya baska bir siteden (facebook, diger forumlar, vs) alisveris yaparken riskleri minimuma indirmek icin aldiginiz önlemler nelerdir? Örnegin, birkac bin TL'lik bir parayi satin almak icin saticiyla anlastiniz diyelim. Ödemeyi yaptiktan sonra saticinin ürünü göndermemesi veya belirttiginden farkli bir ürün göndermesi gibi durumlarla karsilasan olmus mudur buralarda? Bu gibi durumlarla karsilasmamak için ne gibi önlemler aliyorsunuz, merak ettim.
tolgaceng
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: Güvenli Alis-Satis Ile Ilgili Soru

Mesajgönderen Aydin35 » Cmt Kas 26, 2016 2:18 am

Facebook yada forumlarda yapilan alis verisler, özel alis veris oldugundan garanti yoktur.

Satisi kontrol altinda tutacak ve gerektiginde müdahale edicek 3. bir sahis yada kurum olmadigindan, bütün islem güven üzerine kurulmustur. Güvenide bir dereceye kadar kontrol edersiniz. Alis veristen önce kisi hakkinda, taniyanlara sorarak, arastirarak bilgi edinebilirsiniz.

Alis veris dünyasinda, güven uzun zaman icinde, yavas yavas olusur ve büyür. Fakat tek hilekarlik bile agiz propagandasi ile yayilir. Ciddi saticilar hile yapacak lükse sahip degildirler. Alici olarak bunlarin farkinda olmak lazim.
Her seye ragmen arta kalan risk var.
Aydin35
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: Güvenli Alis-Satis Ile Ilgili Soru

Mesajgönderen Firavun » Cmt Kas 26, 2016 12:44 pm

İşte ürünü gönderip göndermeyeceğine dair bir garanti yok. Benim size tavsiyem çok sağlam satıcılardan yüz yüze alışveriş yapmanız. Ya da gitigidiyor,ebay gibi aracı internet sayfalarından güvenilir satıcılardan alışveriş yapmanız. Güvenilir bir satıcının yamuk yapma gibi bir şansı yok. Yamuğu bir kere yapar ve koleksiyoner dünyası onu bir kere damgaladı mı bu onun sonu olur. Facebook gibi ortamlardan alışveriş yapmanızı hiç önermiyorum. Zira benim kişisel gözlememim her taraf adam soymak için fırsat kollayan şarlatan dolu.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir