HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

SATILIK C.ve ters C erörlü 2 buçuk lira

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

Re: SATILIK C.ve ters C erörlü 2 buçuk lira

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Haz 09, 2010 4:58 pm

Ahmet seyhan yazdı:merhabalar

özür dilerim sn Gilaay 1967 ters TC 25 kuruş demek istedim düzelttim yazımı .saygılar

Onun da çil altı olanının çok yakın zamanda 1000 TL civarına satıldığını biliyorum.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Haz 09, 2010 5:04 pm

alperen yazdı:SELAMLAR
para çok temizdir alan arkadaş şimdiden hayrını görsün .

Satıcı tarafından paranın "çok temiz" olduğu da belirtilmiş. Yani ne çil ne de çil altı. Neyse, bu başlığa daha fazla yazmayayım. Bu konuya ilgimi kaybettim. Bizi bilgilerinden yararlandıran ve başlığa katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Ahmet seyhan » Çrş Haz 09, 2010 5:13 pm

-----------------------------
En son Ahmet seyhan tarafından Pzt Kas 08, 2010 11:36 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ahmet seyhan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen mondragon » Çrş Haz 09, 2010 6:43 pm

SLM

Değerli koleksiyoner arkadaşlarım bir kaç aydır bu sitedeyim burada bulduğum sıcaklığı diğer hiç bir yerde bulamıyorum
gün geliyor tartışıyoruz gün geliyor fikir alış verişinde bulunuyoruz gün geliyor birbirimize her konuda destek oluyoruz bir aile gibi sn alperenle tanışma fırsatım oldu ve bahs geçen 1976 C .C İkibuçuk lirayı gördüm inceledim ve hakkı edenden belki biraz fazla verdim buda bu parayı koleksiyonuma katma hevesinden kaynaklanabilir yinede hayrını görsün paranın .
mondragon

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Cum Eki 15, 2010 4:28 pm

mondragon yazdı:slm

sn Alperen ben marmariste ikamet ediyorum şu an size yakınım hem tanışalım hemde parayı yakından inceleme fırsatım olsun

sayın mondragon gönderdiğiniz başlıkları inceleyin.
Bildiğini Paylaşmamak Öldüğünde Sönen Işığındır.
Bildiğini Paylaşmak Öldükten Sonra İsminin Işığıdır.

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Cum Eki 15, 2010 4:33 pm

Diğer başlıkta sorduğum alperen'e sizmi tavsiye ettiniz sorusu , kusura bakmayın mondragon tuzaktı .
Bir söz vardır , seytan ayrıntıda gizlidir :evil:
alperen yazdı:SN

Mondragon özeline adresimi bildirdim buyrun misafirim olun hem sizin gibi değerli bir koleksiyoner le tanışma fırsatım olsun bu vesileyle saygılar .

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen ankh » Cum Eki 15, 2010 5:20 pm

Arkadaşlar
Mondragon ve Alperen aynı kişidir. Aynı IP adresini kullanıp aynı bilgisayardan siteye girerek, kendi sorularını cevaplayıp bizle dalga geçtiğini sanan muhtemelen kişilik gelişimini tamamlayamamış, PC başına oturup kendi çalıp kendi söyleyen bizi de kendi gibi saf sanan işsiz güçsüz bir genç. Bu şekilde yazan üç kişi daha var. Eğlenmeye devam edin, biz de size bakıp eğleniyoruz.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Eki 15, 2010 5:26 pm

ankh yazdı:Bu şekilde yazan üç kişi daha var

Bu kişilerin nicklerini bizimle de paylaşırmısınız? Olası bir dolandırıcılığın önüne geçebiliriz böylelikle.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Eki 15, 2010 6:33 pm

ankh yazdı:Arkadaşlar
Mondragon ve Alperen aynı kişidir. Aynı IP adresini kullanıp aynı bilgisayardan siteye girerek, kendi sorularını cevaplayıp bizle dalga geçtiğini sanan muhtemelen kişilik gelişimini tamamlayamamış, PC başına oturup kendi çalıp kendi söyleyen bizi de kendi gibi saf sanan işsiz güçsüz bir genç. Bu şekilde yazan üç kişi daha var. Eğlenmeye devam edin, biz de size bakıp eğleniyoruz.

Kendin pişir, kendin ye hesabı yani! Defalarca bu durum açığa çıktığı halde hala pişkin pişkin ortalarda dolaşabilmesi üzücü.
Bu ve benzeri kişiler ortaya çıktıkları zaman gereğini yapan, forumdaşlık duygusu içindeki arkadaşlar ve "yönetim" olduğu için şanslıyız.
Gerçek hayatta da benzer tipler var koleksiyon dünyasında maalesef. Size yanaşırlar, kendi aralarında paslaşırlar...
Kimi zaman hastalıktan, kimi zaman dolandırıcılıktan muzdaripler. Bazı durumlarda ikisi bir de olabiliyor.
Allah onları bildiği gibi yapsın! :oops: :evil:
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mrtbdrm » Cum Eki 15, 2010 7:52 pm

bu paranın 49kg para arasından çıktığıda mı tıraş yoksa :D daha doğrusu 49kg para var mı yokmu oda soru işaretleriyle dolu. zaten en baştada mantıklı gelmemişti bi insanın 49 kg madeni parayı bi köşede öylece unutması. günümüzü düşünerek aşağı yukarı bi hesap yapsak 49 kg 1 lira yaklaşık 5975 tl ediyo hadi 49 kilonun bi kısmı 50 kuruş 25 kuruş falan olsan gende 2500-3000 lira para yapar. kolay mı öyle bu miktarda bi parayı unutmak :D
'' Kötü para iyi parayı piyasadan kovar-Gresham kanunu''
mrtbdrm
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen ffkafka » Cum Eki 15, 2010 8:05 pm

Merhaba.

Bugün forumumuzu şaşkınlık ve hayretler içerisin de takip ettim (cep telefonundan bağlanıyordum) yazamadım da.

sayın Ertuğrul dinçer i mondragon-alperen olayını ortaya çıkardığı için tebrik ediyorum.

bu tür kişi-kişilikleri anlamakta gerçekten zorlanıyorum,insan bunu neden yapar ki?

1-dolandırıcıdır ki bu başlık altındaki yazılar tamamen spekülatif olduğuna göre amacı bu olmalı diye düşünüyorum.
2-kişilik bozukluğu,ankh üstadın dediği gibi kişilik gelişimini tamamlayamış bir insan yada egosunu bu şekilde tatmin etmeye çalışıyor.

ve bence forumda en çok emeği geçen insanlara da büyük saygısızlık yapılmış oluyor;özellikle de gilaay arkadaşın bu konuda büyük çabalarını görmekteyim
şahsen necdet bey in belki de büyük emek harcayarak bize sunmuş olduğu bilgileri ilgiyle takip etmekteyim. peki bu durum da bu bu insanlara saygısızlık yapılmış olmuyor mu?
bu yüzden bence sayın ankh. bence 3 kişi diye nitelendirdiğiniz mondragon-alperen benzeri kişilikleri teşhir etmeliyiz diye düşünüyorum.
selamlar-saygılar
ffkafka
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen 16nicea » Cum Eki 15, 2010 8:47 pm

Onlar kendilerini gayet iyi biliyorlar.
16nicea
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen E.KUŞCU » Cum Eki 15, 2010 11:11 pm

2300 $ mış...Peehhh :evil:
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Pzr Eki 17, 2010 3:37 pm

ffkafka yazdı:

sayın Ertuğrul dinçer i mondragon-alperen olayını ortaya çıkardığı için tebrik ediyorum.

Birçok arkadaşın sezinlediği gibi olay ortadaydı , zamanlama gerekiyordu :evil: :evil:

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen kayaspor » Sal Ağu 07, 2012 12:08 pm

oturup 2,5 luklara bakarsam belki erör bende bulurum:)) 100 tane falan evdeki kutudan çıktı.
2,5 larda TC bazen tura tarafı bazende yazı tarafı ile paralel.
BUnları kafalarına göre mi basmışlar yoksa bu erör müdür.
yani kenarda 2 TC varsa ikisi de bazılarında tura paralel ise bazı paralarda ikisi de yazı tarafına paralel.

Biraz daha dikkatle bakayım belki aynı parada biri turaya biri yazı tarafa paralel de çıkar.

elimde 100 civarı belki daha fazla 1 lira, 40-50 tane 25 kuruş, aynı miktar 50 kuruş, 100 yakın 2,5 lira var. isteyen olursa bilgi verebilir. tarih detaylarını atarım.
bi de bu paralarda erörleri erde bi bulsam iyi olacak. 2,5 luklar sanırım ters TC olanlar.:))

Bi dünya da karmaşık yabancı ve yerli paralar var. toplamda 500-600 olur sanırım...

7-8 tane de çil olamaz denecek kağıt paralarım da var...
kayaspor
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

ÖncekiSonraki

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir