HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

silinebilir-teşekkürler

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

silinebilir-teşekkürler

Mesajgönderen kayaspor » Sal Ağu 07, 2012 1:41 am

resim yükleyecektim çekemedim:)) Bende eksik yıllık pul serileri de takas olur. madeni paraları temizleyip, parlatmak okuduğu kadarıyla iyi değil. Bu nedenle nasılsalar öyle fotoğraflayıp,ayrı ayrı seralıyorum. Bundan sonra artık korunur belki.

Bunların çoğu yabancı bir kısmı ise bizim paralarımız.
En son kayaspor tarafından Prş Ağu 30, 2012 4:57 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 18 kere düzenlendi.
kayaspor
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: kavanozdan çıkanlar

Mesajgönderen kayaspor » Sal Ağu 07, 2012 2:01 am

epey 1 lira, 25 kuruş, 50 kuruş, 2,5 lira var. erörlerin resimli linki olanları atarmısınız..
Edit neyse vazgeçtim. Alan nasılsa bilir:))
En son kayaspor tarafından Cum Ağu 24, 2012 9:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 9 kere düzenlendi.
kayaspor
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen kayaspor » Sal Ağu 07, 2012 12:40 pm

5 tane de osmanlı var.

erör ayıklaması falan yapılmamıştır.

resim eklemesini başardıktan sonra. eklemelere başladım. Bu osmanlı ama nedir bilgim olmayanlardan...
boşluklara foto eklemeye devam:)) jetonlar.... Finlandiya paralarını da buraya ekledim.
En son kayaspor tarafından Cum Ağu 24, 2012 9:48 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
kayaspor
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: kavanozdan çıkanlar tekliflere açıktır..

Mesajgönderen berkeley » Sal Ağu 07, 2012 8:27 pm

kavanozdan çıkanlar tekliflere açıktır..

gönderen kayaspor » 07 Ağu 2012, 01:41

resim yükleyecektim çekemedim:))

En son kayaspor tarafından 07 Ağu 2012, 15:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 7 kere düzenlendi.
kayasporHoşgeldiniz

Başa Dön

--------------------------------------------------------------------------------

gönderen kayaspor » 07 Ağu 2012, 02:01

epey 1 lira, 25 kuruş, 50 kuruş, 2,5 lira var. erörlerin resimli linki olanları atarmısınız
kayasporHoşgeldiniz

Başa Dön

--------------------------------------------------------------------------------

gönderen kayaspor » 07 Ağu 2012, 12:40

şu paraları kategorize edeyim burada ilan edecem. hepsi satılıktır. 100 e yakın 2,5 lira, 100 den fazla 1 lira, 50-60 tane 25 kuruş ve gene aynı şekilde 50 kuruş, 40-50 tane daha yakın tarihli , 100-200 tane yabancı...

tamamı kavanozdan çıkanlardan. arada 3-5 tane de eski var. bi tanesi tarihi ve yüzeyi silinmiş gibiydi ama 1801 tarihi okudum.

ayrıca 10-15 tane sanırım kağıt para var.

erör ayıklaması falan yapılmamıştır.

Nasıl yani kendİnizle diyalog mu kuruyorsunuz ? O da iyiymiş :)
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: kavanozdan çıkanlar tekliflere açıktır..

Mesajgönderen kayaspor » Çrş Ağu 08, 2012 9:27 am

Sayın Berkelay;
Bu diyalog sizi güldürmüş ise amacına ulaşmış demektir. esenlikle kalınız. forum kullanmayı öğreniyoruz. idare ediniz. foto yüklemeyi de öğrendim. daha çok ekleme yaparım zira tek paragraf en çok 3 foto yüklemesine izin veriyor :D
En son kayaspor tarafından Cum Ağu 24, 2012 9:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
kayaspor
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: kavanozdan çıkanlar tekliflere açıktır. (fotolar eklendi

Mesajgönderen Aydin35 » Çrş Ağu 08, 2012 10:47 pm

En yukaridan basliyorum: Grup yabanci paralar, gördügüm kadariyla siradan paralar.
Avusturya 1816, 1 Kreuzer, 1-2 liradan fazla etmez.
Kagit paralar, düsük kondisyonda. Yeni baslayan alabilir ama pek koleksiyonluk degil.
TC madeniler siradan fakat yeni baslayan biri icin lazim olabilir.
5. Mehmed, Resad, 20 para, cok kötü durumda. Koleksiyon degeri yok.
Siradan bir 1 Lira, üstelik delik.
Abdülmecid, bakir 5 para. Düsük kondisyonda.
Son resimdeki, hayirli olsun yazili, neyin cakmasi bende bilmiyorum. Cumhuriyet devrinden oldugu kesin.Tugra uyduruk. Bir nevi süs takisi gibi bir sey olsa gerek.

Merak ettim, pullarda ilgi alaniniz nedir.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: kavanozdan çıkanlar tekliflere açıktır. (fotolar eklendi

Mesajgönderen kayaspor » Prş Ağu 09, 2012 2:07 am

Aydın Bey çok teşekkür ederim,
Aralarda muhtemel erörlü veya değeri olabilecekler de vardır ama dediğim gibi hiç anlamıyoruz.

"Hayırlı olsun" ibareli için ise enteresan teklifler alıyorum :shock:
pullardan biriktirdiklerim sadece cumhuriyet dönemi damgasız serileri . Eskilere gitmeye ekonomik gücümüz maalesef yetmiyor. 1950 öncesi yada 1990 sonrası olanları almam lazım. Ama bunlar satılmadan başlayamam.
Bugün yabancıları da ayırdık ancak ve streçlere sardık :D :D örnek olarak ise
ABD paraları; Almanya paralarının fotolarını ekliyorum.
kayaspor
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Tekliflere açıktır. (biraz foto eklendi)

Mesajgönderen karabina » Prş Ağu 23, 2012 12:12 pm

Yukarıdada kibarca yazılmış, pek teklif alacak paralar değiller. Umarım istediğiniz gibi satarsınız yinede..
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir