HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

darphane stleri katolog fiyatları

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

darphane stleri katolog fiyatları

Mesajgönderen archuman » Prş Ağu 09, 2012 3:47 pm

Yeni başlayan bir nümismat adayıyım, öğrenecek çok şeyim olduğu kesin. Öncelikle darphane setleri ile başladım. 1984 öncesi setlerde darphane jetonu olmadığından taklit gerçek ayrımı yapamam diye şimdilik oraya girmedim 84 sonrasını 1992 seti hariç tamamladım. Gittigidiyordaki ilanları takip ediyorum, ancak gördüğüm kadarıyla fiyatlar katolog değerlerine pek yaklaşmıyor. Acaba bu katalog değerleri neye göre belirleniyor? Gerçek fiyatları nedir setlerin? Fiyatla ilgili bir soru olduğu için alımsatım bölümüne yazdım yanlışım varsa modlar taşırlarsa sevinirim.
archuman
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: darphane stleri katolog fiyatları

Mesajgönderen Tarihci_1 » Prş Ağu 09, 2012 4:59 pm

Selamlar
Katolog değerlerini

http://www.osmanliparalari.com/Tedavul- ... 366-2.html

adresinden bakabilirsiniz.

elimde 92 darphane seti vardır. fiyatı katolog değeri olan 50 dolar. Düşünürseniz gittigidiyordan ilan açabilirim. Ayrıca elimde 92 den 2000 e kadar tüm setler bulunmaktadır.

gittgidiyordan http://profil.gittigidiyor.com/webmaster_20 profilimden ulaşabilirsiniz.
Tarihci_1
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen berkeley » Prş Ağu 09, 2012 7:49 pm

Bizler nümismat değiliz efendim şunu açıklığa kavuşturalım, nümismat örneğin bir Osmanlı paraları dalında araştırıp bu gün bildiğimiz şeyleri ortaya çıkaran sistematik kolleksiyonlar yapabilmemizi sağlayan kişilere denir( Avrupa ya da Amerikada olsak bilim adamı), yani Abdüllatif Suphi Paşa, İsmail Galib Bey gibi öncüler, Cüneyt Ölçer ya da bu sitenin kurucuları beyefendilerdir, bizler kolleksiyonerlikle toplayıcılık arasında gider geliriz.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen archuman » Prş Ağu 09, 2012 8:31 pm

Niyetim tartışma çıkarmak değildi, o tanımımı da acemiliğime verin ancak bu forumu takip ettiğim kadarıyla aranızda "okullu"lara taş çıkaracak bilgiye sahip insanlar var. Neyse, benim soruma yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.
archuman
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen berkeley » Prş Ağu 09, 2012 9:05 pm

Ben bir çok konuda sizin sorunuza cevap verdim, forumu okumadığınız anlaşılıyor bir kere de sizin için cevap vereyim.
Liste fiyatları piyasanın yakın bir görüntüsüdür, sıra setlerde listelerle uyumu yaşarsınız ama nadirlik işin içine girdimi iş pazarlığa dönüşebilir ve liste fiyatlarının çok üzerine çıkabileceği gibi altında da kalabilir, en iyisi listeleri danışman olarak kullanmak ve piyasanın içine girerek yani mümkün olduğunca mezatlara katılmaktır.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Prş Ağu 23, 2012 12:07 pm

Berkeley, ilk cevabını biraz sert buldum yahu
:)
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Prş Ağu 23, 2012 1:43 pm

Amacım kimseyi kırmak değil, bilakis kolleksiyon konusunda yardımcı olmaktır.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen serguzest » Pzr Ağu 26, 2012 12:20 am

karabina yazdı:Berkeley, ilk cevabını biraz sert buldum yahu

Benim de dikkatimi cekiyor bazen keskin cevaplar veriyorlar.Titizdirler galiba.Kuralci : )
serguzest
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen serguzest » Pzr Ağu 26, 2012 12:24 am

berkeley yazdı:Amacım kimseyi kırmak değil, bilakis kolleksiyon konusunda yardımcı olmaktır.

ziyadesiyle yardimci oldugunuzdan suphem yok.
serguzest
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen karabina » Pzr Ağu 26, 2012 3:15 pm

serguzest yazdı:Benim de dikkatimi cekiyor bazen keskin cevaplar veriyorlar.Titizdirler galiba.Kuralci : )

Berkeleyin bu tutumu benimde bazen dikkatimi çekmiyor değil..
;)
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Pzr Ağu 26, 2012 4:53 pm

İnsanlar tevazuyu öğrenmeli, sonra inatçı 20 liklerle uğraşınca bıktık bunlardan demeyin :)
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Pzr Ağu 26, 2012 4:59 pm

serguzest yazdı:
karabina yazdı:Berkeley, ilk cevabını biraz sert buldum yahu

Benim de dikkatimi cekiyor bazen keskin cevaplar veriyorlar.Titizdirler galiba.Kuralci : )

Kısa bir süre son 6 bölümüne moderatör olduğumda, gönderilen mesajların Türkçe imla kurallarına uymayan kısımlarını da düzeltiyordum yine iyisiniz :)
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Ağu 26, 2012 4:59 pm

Efendim, meşhur bir deyiş vardır; şöyledir : " Fazla mütevazı olmayın, gerçek sanarlar."
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen serguzest » Pzt Ağu 27, 2012 12:09 am

karabina yazdı:
serguzest yazdı:Benim de dikkatimi cekiyor bazen keskin cevaplar veriyorlar.Titizdirler galiba.Kuralci : )

Berkeleyin bu tutumu benimde bazen dikkatimi çekmiyor değil..
;)

Bazen ifadeleri ozenle secmemiz gerekiyor ki sonradan duzeltme olabiliyor ,Yanlis anlasilmaya meyan vermemek adina :)
serguzest
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir