HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1808-1945 PARA LOTUMU SATMAK İSTİYORUM

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

1808-1945 PARA LOTUMU SATMAK İSTİYORUM

Mesajgönderen mussthy » Pzt Oca 21, 2013 1:26 am

ARKADASLAR ELİMDE KISA SUREDE OLUSTURDUGUM VE KOLEKSIYONUMA DAHİL ETMEDIGIM LOTU SATMAK ISTIYORUM FIYAT KONUSUNDA NET BIR FIKRIM YOK HEM BAKMANIZI HEMDE BANA YARDIMCI OLMANIZI ISTIYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 681/detay/
mussthy

Re: 1808-1945 PARA LOTUMU SATMAK İSTİYORUM

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Oca 21, 2013 9:34 am

Yazacaklarım pek hoşunuza gitmeyecek fakat gerçekler böyle...
Yunan setlerinin forumda daha önce de bahsi geçmişti. Arama özelliğini kullanarak bulabilirsiniz.
Pek değerleri yok ancak diğer paralarınızın yanında az da olsa koleksiyon değeri taşıyanlar da sadece bu Yunan setleri...

Diğer paralarınız ise maalesef koleksiyonluk değeri olmayan, adeta hurda denebilecek kondisyonda. Gümüş olanların içerdiği gümüş kadar değerleri var.
Bunların çok az olan hurda değerlerini, malum kaynaklardan ayarlarını bularak ve tartarak, hurda gümüş gram TL fiyatı ile oranlayıp bulabilirsiniz.

Özellikle, banktnotlar çok kötü. "Fersude" demek yanlış olmaz... Ciddi hiçbir koleksiyoner bunları koleksiyonuna koymaz.

Belki yaşı küçük bir koleksiyoner adayını, bir çocuğu teşvik etmek için ona hediye etseniz daha iyi olur veya dekoratif amaçlı kullanılabilirler.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: 1808-1945 PARA LOTUMU SATMAK İSTİYORUM

Mesajgönderen mussthy » Pzt Oca 21, 2013 10:11 am

teşekkurler yorumunuz için
mussthy

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir