HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Satılık 4 TC li Acm 1976 erörlü 2.5 lira

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

Satılık 4 TC li Acm 1976 erörlü 2.5 lira

Mesajgönderen Saygı Soydan » Cum Şub 15, 2013 3:48 pm

Erörlü 1976 madeni Acm 2.5 lira kenar yazıları 4 TC li dir asıl ilginç tarafı dört TC nin ikisi ters ikisi düz olarak basılmış olmasıdır 4 tc li erör çok nadiren görülmüşken TC nin ikisinin ters basılması parayı dahada ilginç kılarak nadiratını arttırmaktadır kataloglarda belirtilmeyen resimdeki bu Erörlü nadir para satılıktır.İlgilenen Erör koleksiyoner,i arkadaşlar konunun altına tekliflerini verebilir yada özelden msj atabilir..

NOT..Parada her hangi bir oynama mevcut değildir.Para orjinaldir İlgilenen arkadaş olursa teyit edilmesi için para tarafımdan Sn Kaan USLU üstadımıza gönderilerek görüşü alınabilir.
Saygı Soydan
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: Satılık 4 TC li Acm 1976 erörlü 2.5 lira

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Şub 16, 2013 1:17 pm

Koleksiyonumda mevcut. 3.5 - 4 sene kadar önce 300 TL'ya aldığımı anımsıyorum.
Belki fikir verir diye rakamı da yazdım. O zaman için çok pahalı gelmişti. Benzerleri başka yıllarda da var. 1977 gibi...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Satılık 4 TC li Acm 1976 erörlü 2.5 lira

Mesajgönderen Saygı Soydan » Cmt Şub 16, 2013 4:36 pm

Gilaay yazdı:Koleksiyonumda mevcut. 3.5 - 4 sene kadar önce 300 TL'ya aldığımı anımsıyorum.
Belki fikir verir diye rakamı da yazdım. O zaman için çok pahalı gelmişti. Benzerleri başka yıllarda da var. 1977 gibi...

Sn Necdet bey bilgi ve paylaşım için teşekür ederim bende o aralar fiyat belirtmiştim özelden bir iki arkadaşa tekrar teşekürler.
Saygı Soydan
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir