HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Satılık 1988-1989 100 lira

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

Satılık 1988-1989 100 lira

Mesajgönderen mehmet tunç » Prş Nis 11, 2013 6:00 pm

100 lira tura 2.jpg
100 lira yazı 1.jpg
100 ilra tura 1.jpg
Elimde eklemiş olduğum resimlerdeki paralardan 1 adet 1988 baskı,7adet 1989 baskı bulunmaktadır.Fiyatı siz belirleyin.
En son mehmet tunç tarafından Cum Nis 12, 2013 3:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
mehmet tunç
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 1988-1989 100 lira

Mesajgönderen Gilaay » Prş Nis 11, 2013 7:07 pm

Sayın Mehmet Bey, lütfen bundan sonra açacağınız başlıkları forumun kategorizasyonuna göre yapın. Mesela bu başlığınız "Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları" bölümünde olmalıydı; aldığınız - sattığınız bir şey yok ki ama bütün başlıklarınızı "Alım - Satım" bölümünde açıyorsunuz... Yeni üyesiniz diye şimdiye dek tolerans gösterdim. Forumun arşiv niteği ve ileride forumda arama yapacak arkadaşlar açısından kategorik olarak başlık açmak en doğrusu. Aksi takdirde neden ayrı ayrı bölümler yapılmış olsun?!
Uygun bölümlerde açtığınız başlıklara, yanıt almanız daha kolay olacaktır hem.
Sorduğunuz soruların, özellikle T.C. ve Osmanlı paralarıyla ilgili olanlarınn çoğunun yanıtları ana sitedeki katalogdan veya forumda yapılabilecek basit bir arama sonucu elde edilebilir şeyler.
Forumda kalıcı olmanız dileğiyle....
İyi koleksiyonlar.
-------
Arama yapsaydınız, forumdaki diğer bilgi kırıntılarını geçiyorum; şu başlıkla karşılaşmanız çocuk oyuncağıydı :
viewtopic.php?f=4&t=695
ve ana sitede; an itibariyle satışta da görebilirsiniz başlığın konusu olan paralardan bazı örnekleri :
http://www.osmanliparalari.com/1988-199 ... els=1248-2
--------
Sonradan gelen ek: "1988-1989 100 lira" şeklinde başlık açıp, daha sonra size yazdıklarımdan bir gün sonra "Satılık 1988-1989 100 lira" şeklinde başlığı değiştirmeniz, cevaben yazdıklarımı "kadük" haline getiriyor! Keza, benim iletimden sonraki bana yazdıklarınızı da silmişsiniz!!! Daha önce de başka başlıklarınızda da aynı şeyi yaptınız. Artık sizin başlıklarınıza yanıt vermeyeceğim. Umarım diğer forumdaşlar bundan sonra size yardımcı olur ve siz de bu tavrınızı gözden geçirirsiniz.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Satılık 1988-1989 100 lira

Mesajgönderen mehmet tunç » Cum Nis 12, 2013 8:06 pm

Sn.Gilaay,benim forumda açtığım konulara cevap vermek veya yorum yapmak zorunda değilsiniz.Ayrıca forumda herkesin açtığı başlığı düzeltme ve silme hakkının olduğunu düşünüyorum.Eğer böyle bir hak olmasaydı site böyle dizayn edilmezdi.Ayrıca forumun hangi başlıklarında hangi konuların yer alacağı site editörlerinin işidir.Uyarma hakkı onlara aittir.Bundan sonra benin açtığım konulara cevap yazmazsanız sevinirim.
mehmet tunç
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Saygı Soydan » Cmt Nis 13, 2013 12:55 am

Sn mehmet tunç Sn Gilaay bey hem forumumuzun düzeni için hemde aranılan bir konunun çabucak bulunabilmesi için bilgilendirme mahiyetinde cevap yazarak sizi uyarmış bu konuda kızacak bir durum yok.Sn Gilaay beyin bu forumda diğer arkadaşlar gibi emeği çoktur her üye bu paylaştığınız şekilde paylaşım yaparsa forum ciddiyetten uzak elane bir forum olur.Ve hiç bir üyede aradığını bulamaz forum ana sayfasında katagoriler mevcut satım yapacaksanız alım satım bölümünde bilgi alacaksanızda T.C Madeni paralar bölümünde konu açmanız daha uygun düşer eminim benim gibi diğer forum sakinleride aynı şekilde düşünüyordur saygılarımla.
Saygı Soydan
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen mehmet tunç » Cmt Nis 13, 2013 10:11 pm

Forumun seviyeli bir forum olduğunu biliyorum.Gerekli hassasiyeti göstereceğimi ifade edebilirim.Saygılar.
mehmet tunç
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir