HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Hatalı basım 100 TL.

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

Hatalı basım 100 TL.

Mesajgönderen tolga tetik » Çrş May 08, 2013 1:16 pm

http://p1305.hizliresim.com/19/8/mvc37.jpg
http://p1305.hizliresim.com/19/8/mvc59.jpg

Resimlerde de goruldugu gibi elimde hatalı 100 TL. bulunmaktadır. İlgilenenler irtibata gecsin lutfen...
tolga tetik

Re: Hatalı basım 100 TL.

Mesajgönderen Competent » Çrş May 08, 2013 4:32 pm

Benim anlamadığım, bu parada bu kadar bariz bir error varken piyasada nasıl dolaşıp kondisyonu bu hale gelmiş.
Competent
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Competent » Çrş May 08, 2013 4:46 pm

Biraz daha incelediğim zaman bana bu para hatalı basımdan ziyade sahte gibi geldi ama tabi ki benimki sadece amatör bir bakış ve fikir.Burada, bu konuda çok daha bilgili olan kişiler daha doğru bir tespit yapacaklardır.
Competent
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen tolga tetik » Çrş May 08, 2013 5:00 pm

Competent yazdı:Benim anlamadığım, bu parada bu kadar bariz bir error varken piyasada nasıl dolaşıp kondisyonu bu hale gelmiş.

parayı dun benim ofisimde bir müşteri verdi. para cok temizdi. fakat bir arkadaşım paranın sahte olup olmadıgını anlamak için avucunda buruşturdu. elinden aldım birden. ama sonuçta kırık oluştu. bu arada para kesinlikle sahte degil. devamlı sıcak parayla calıstıgımız için bizde para kontrol cihazı var ve kontrol ettim. ayrıca bankayada goturdum ve ordada sordum. kesinlikle sahte degil...
tolga tetik

Mesajgönderen berkeley » Çrş May 08, 2013 8:45 pm

Eğer paranız sahte değilse, kayık baskı bir 100 tl niz var demektir.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen aypoyraz » Pzt Ağu 19, 2013 2:26 pm

Aynı paranın Çili bende de var. Ben atm den aldım. Bendeki paranın boşluk kısmı üst tarafta, alt taraf hemen hemen sıfır kesim gibi. Ayırdım bakalım. Bu para sahte falan değil. Mesleğim icabı kontrol ettim.
aypoyraz

Mesajgönderen Firavun » Pzt Ağu 19, 2013 6:12 pm

Benim elimede geçti zamanında böyle erörlü bir 100 TL ama bu para benim için çok büyük olduğu için dayanamayıp harcamıştım :lol:
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir