HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2012 dolmabahçe saat kulesi hatıra parası

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

2012 dolmabahçe saat kulesi hatıra parası

Mesajgönderen sergülent » Cum Eyl 06, 2013 10:52 pm

merhaba arkadaşlar....
aşagıda özelliklerini ve resmini görmüş oldugunuz darphane hatıra parasından elimde 2 adet mevcuttur
elimdeki paraların sertifika numaraları 20 ve 24...

Resim

Nominal Değeri 50 Türk Lirası
Metal 925 Ayar Gümüş
Çap 38,61x28,00 mm.
Ağırlık 15,55 gr.
Baskı Özelliği Proof
Kenar Tırtıllı
Maximum Baskı 500
Tedavül Süresi 22.05.2013 - 22.11.2013
Yurtiçi Satış Adedi 500

Stoklar tükendiğinden 22.07.2013 tarihinde satıştan kaldırılmıştır.
..................................................

hepinizin bildigi gibi bu hatıra para 500 adet basılmış ve kısa sürede tükenmiştir ... bu hatıra parasını kaçıranlar için şöyle bir öneride bulunmak istiyorum....
herşeyden önce siz degerli kolleksiyonculaın şundan emin olmasını isterim ...Darphaneden gönderidigi haliyle hiç açılmamış el degmemiş sarı zarfı içinde muhafaza edilmiştir...kesinlikle çildir .. belirtmiş oldugum gibi bu paradan elimde 2 adet var... sertifika numaralarım 20 ve 24...
ben bu hatıra paralarımdan birini 2002 yılında darphane tarafından satışa sunulmuş olan çiçekler serisinin 4 farklı parasıyla TAKAS yapmak istiyorum .. benim elimde bulunan 2002 çiçekler serisine ait paralar şunlardır
2002 ÇİÇEKLER SERİSİ ALLIGELİN
2002 ÇİÇEKLER SERİ MANİSA LALESİ
2002 ÇİÇEKLER -- ANADOLU KETENİ
.............................................
yukarıda adını yazdıgım paralar dışında elinde 2002 çiçekler serisi hatıra paralarından hangisi olursa olsun 4 farklı çiçekler serisi parasıyla takas yapmak isteyenlerin mesajlarını bekliyorum... çil ve sertifikalı olması koşuluyla takas yapmak isteyen arkadaşlara duyurulur....
Ya oldugun gibi görün
Ya göründügün gibi ol
sergülent
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: 2012 dolmabahçe saat kulesi hatıra parası

Mesajgönderen ayhanunlu » Pzt Eyl 23, 2013 8:42 pm

dolmabahce hatira parasini satmayi dusunur musunuz ? ve ne kadar a ? tesekkurler
ayhanunlu

Re: 2012 dolmabahçe saat kulesi hatıra parası

Mesajgönderen sergülent » Çrş Eyl 25, 2013 9:29 am

satmak istedigim fiyat , takas yapmak istedigim çiçekler serisine ait 4 farklı hatıra parayla alakalı.
bu konuda hiç bir fikrim yok, yakın zamanda gitti gidiyor sitesinde bir satıcı 200 TL fiyattan satışa sunmuş...
yıllarca bu işe emek vermiş cok degerli kolleksiyoncu arkadaşlar fiyatlama konusunda söz sahibidir
belki onlarda fikirlerini paylaşmak isterler...teşekkürler..
Ya oldugun gibi görün
Ya göründügün gibi ol
sergülent
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir