HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

satlık kolleksiyon paraları

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

satlık kolleksiyon paraları

Mesajgönderen candemirkes » Pzt Oca 20, 2014 4:14 pm

fazla kolleksiyon paralarımı sartıyorum kaç para ediyor . .resimi http://i.hizliresim.com/e2kZJN.jpg
Bir garip yolcuyum hayat yolunda
Yolunu kaybetmiş perişanım ben
Mecnun misali gurbet ellerde
Ümitsiz sevginin kurbanıyım ben
candemirkes
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: satlık kolleksiyon paraları

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Oca 20, 2014 5:10 pm

Resimden bir şey anlaşılmıyor pek! Bakır 5 ve 10 Kuruş paralarınızın nadirce sayılan tipleri vardır. Keza 500 Lira'nın da ve benzerleri... Daha büyük ve tek tek önlü-arkalı foto paylaşımı yaparsanız bir rakam telaffuz etmek kolaylaşır. Aksi halde, şu haliyle, paralarınız hurda statüsünde görünmekte maalesef.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen candemirkes » Çrş Oca 22, 2014 7:47 pm

arkim tekerteker deil hepsi satilik kaç para ediyor almaz ise n canın sağol suno f tskeder im
Bir garip yolcuyum hayat yolunda
Yolunu kaybetmiş perişanım ben
Mecnun misali gurbet ellerde
Ümitsiz sevginin kurbanıyım ben
candemirkes
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 23, 2014 1:35 pm

candemirkes yazdı:arkim tekerteker deil hepsi satilik kaç para ediyor almaz ise n canın sağol suno f tskeder im

?!
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen berkeley » Prş Oca 23, 2014 2:53 pm

Sn Gilaay, candemirkes arkadaşımızın disleksi sorunu var bu yüzden bu şekilde yazıyor.

Sevgili candemirkes, paralarınızı satmak istiyorsanız, tek tek resim çekerek, ayrıntılı olacak şekilde yeniden yükleyin, uzaktan bir şey anlaşılmıyor.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 23, 2014 3:06 pm

berkeley yazdı:Sn Gilaay, candemirkes arkadaşımızın disleksi sorunu var bu yüzden bu şekilde yazıyor.

Sevgili candemirkes, paralarınızı satmak istiyorsanız, tek tek resim çekerek, ayrıntılı olacak şekilde yeniden yükleyin, uzaktan bir şey anlaşılmıyor.

O sorunundan forumda bir yerde bahsettiğini anımsıyorum Sn. berkeley. Ancak, neler yazdığını iyi-kötü anladım; benim anlam veremediğim kısmı benim bu paraları almak isteyebileceğim yönündeki, anlamındaki ifadeleri. "Almaz isen canın sağolsun." mealindeki yazısı oldukça tuhaf. Umarım Sn. candemirkes'in sorunu sadece Disleksi'den ibarettir!

////////

Sn. candemirkes : "Arkadaşım" anlamına gelen "arkim" bozuk tertibini lütfen kullanmayınız. Bu şekilde yeniyetme izlenimi veriyorsunuz; yaşınızın daha büyük, 30'lu yaşlar olması lazım yanılmıyorsam.
Keza, yaşınız küçük bile olsa "arkim" tarzı ifadelerin modası geçmiştir! Türkçe, dil bayrağımızdır. Bayrağımızı yere düşürmeyelim!
candemirkes yazdı:arkim tekerteker deil hepsi satilik kaç para ediyor almaz ise n canın sağol suno f tskeder im

Meali doğru mudur?
Arkadaşım, teker teker değil, hepsi satılık. Kaç para ediyor? Almazsanız canınız sağolsun. Teşekkür ederim.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 23, 2014 3:17 pm

Belki size faydalı olabilir Sn. candemirkes : http://www.disleksi.com.tr
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir