HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Osmanlı madeni Paraları serimizin ilk kitabı hazır ...

Herhangi bir koleksiyon konusundaki alım/satım mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.
Forum kuralları
Türkiye Cumhuriyeti'ne ait paraların tamamı, Osmanlı kağıt paralarının tamamı ve üzerinde hicri 1255 veya daha yakın bir tarih taşıyan Osmanlı madeni paraları ile ilgili her türlü alım/satım tekliflerinizi buraya gönderebilirsiniz. Satışı 2863 sayılı kanun ile yasak olan diğer paralar veya nesneler için gelen mesajlar haber verilmeksizin silinecektir.

Osmanlı madeni Paraları serimizin ilk kitabı hazır ...

Mesajgönderen kaanuslu » Prş Şub 22, 2007 11:48 pm

Merhaba,

Ağustos 2004'de basit bir web sitesi kurulması amacıyla başlayan hobimiz, aradan geçen zaman içinde bizi hiç tahmin etmediğimiz yerlere getirdi : Önce web sitesi, ardından 400'den fazla üyeli bir forum ve bugün basılı ilk kataloğumuz.

2006 yılı başından beri uğraştığımız ve önceleri siyah/beyaz birinci hamur kağıda basmayı düşündüğümüz kitabımız, 150 gram mat kuşe, tamamı renkli 168 sayfa, dikişli cilt ve sert kapak ile sonuçlandı.

Forum üyelerimize özel indirimli fiyat ile satışa sunulan kitabın örnek sayfalarını http://www.osmanliparalari.com sayfasında görebilirsiniz.

Not : İkinci kitabın çalışmaları hızla devam ediyor, bu yıl içinde bitirmeyi umuyoruz.
En son kaanuslu tarafından Cum Şub 23, 2007 8:19 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
kaanuslu
Admin
Admin

katolog

Mesajgönderen zaftolga » Prş Şub 22, 2007 11:53 pm

iyi geceler Kaan bey,

sizi ve arkadaşlarınızı bu özverili çalışmalarınızdan dolayı tebrik etmek istiyorum ve inşallah ikinci kitabınızıda en kısa zamanda bitirirsiniz.gerçekten çok iyi bir kaynak olacağına inanıyorum ve kitabınızdan almak istiyorum.

umarım ilk siparişi ben vermişimdir :)
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Sancak17TR » Cum Şub 23, 2007 1:14 am

Hayirli olsun, tebrikler!
Iyi calismalar,
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen korayt » Cum Şub 23, 2007 11:08 am

Elinize , fikrinize sağlık... 1. kitap çıktı dediğinize göre arkası gelecek galiba ?
korayt
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kaanuslu » Cum Şub 23, 2007 11:31 am

Birinci kitapda işi öğrendik. Laf aramızda, eğer işsiz fila kalırsam, kitap vs.. hazırlama işinde çalışabilirim artık.

Bütün Osmanlı paralarını kağıda dökeceğiz. Bundan sonrakiler biraz daha zor ve zaman alıcı olacak ama güzel olacak.

Bizi izlemeye devam edin... yakında bir başka ilk daha gelecek (tabi zaman bulabilirsem)
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen ozangoren » Cum Şub 23, 2007 2:31 pm

Sitemize ve Osmanlı Koleksiyonerlerine hayırlı ,uğurlu olsun :D
ozangoren
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

cvp

Mesajgönderen sharkmet » Cmt Şub 24, 2007 6:41 am

Hayırlı olsun.. Emeğinize sağlık..
sharkmet
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen kaanuslu » Pzt Mar 12, 2007 11:22 am

Merhaba,
22 Şubat'da piyasaya çıkan Osmanlı madeni Paraları 1255-1336 isimli ilk kataloğumuz, özellikle yurtdışından beklediğimizden de fazla ilgi gördü. Bugüne kadar ABD, Kanada, Rusya, Hollanda, İtalya, Belçika, Bulgaristan, Suriye, İsrail, İngiltere, Kuveyt ve Portekiz'deki koleksiyonerlere gönderdik. Kitabımız ile ilgili bir yorum sizinle paylaşmak isteriz :

Dear Mr. Uslu,
I am very impressed with this work! Clear and tightly organized, visually attractive, great photography of excellent specimens, and just enough information to inform the collector without becoming a history book. Certainly the best catalog of a modern coin series that I have seen in years. I don't envy you the job, but await with great expectation further volumes in the series so that we can put to rest some dinosaurs like Nure Pere and Jem Sultan. Scott Semans (ABD)
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen teknokrat » Cmt Nis 21, 2007 8:23 pm

ÖZVERİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK..
KOLEKSİYONERLERİN YARARLANMASI GEREKEN ÇOK GÜZEL BİR KAYNAK ESER..SAĞOLUN..
teknokrat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Diktator » Sal Haz 12, 2007 9:17 pm

Bu kitabi biraraya getiren sizlere tesekkürlerimi borc bilirim.Gercekten her ne kadar biraz daha anlasilabilir olabilirdi desemde(bu benim bana göre kuramladigim fikirlerimden dolayidir.)kitap cok yarali ve incelendiginde insanin aradigini rahatlikla buldugu bir eserdir.
Osmanliyla ilgili paralrin arastirilmasinda bana yardimci olan büyük ve tek kitap bu su anda.
Gerci kagit paralar icinde olan katalogta bana ayni yardimda bulunuyor.
Gercek suki bu kitaplar yurtdisinda bilöhassa bu isi yapan tüccarlar tarafindan büyük bir ilgi ile incelenip baz aliniyor.
Osmanli konusunda bu tip calismalar olmadigindan büyük ilgi görmesi cok dogal.
Bu konuda yardimci olup bu kitabi bizlere sunanlara sükranlarimi iletiyorum herzaman.
Bu gibi kitaplar bence her ne kadar coklarimiz tarafindan Türkiye sartlarinda pahalida bulunsa bence cok ucuza bile satiliyor.
Kolaymi bu arsivi biriktirip biraraya getirip,tecrübeleri koleksiyonerlere sunmak.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen phletus » Pzr Haz 17, 2007 8:27 pm

Hayırlı olsun....
phletus
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ahel80 » Pzt Eyl 03, 2007 4:10 pm

Güzel görmemizi sağlayacak güzel bir eser. Çok teşekkürler emeği geçenlere.
GÜZEL GÖREN GÜZEL DÜŞÜNÜR - GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATINDAN LEZZET ALIR
ahel80
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Alım - Satım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir