HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu

BURAYA BAKMADAN SORU SORMAYIN ! ...para nasıl temizlenir, foto nasıl eklenir, duyurular, ilgili kanunlar vs...

2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu

Mesajgönderen kaanuslu » Cum Mar 17, 2006 9:52 am

1 Ağustos 2004'ten beri yayında olan web sayfalarımız ve forumumuz kanalıyla bize ulaşan pek çok koleksiyoner veya eski eser sahibi bize hep aynı soruyu sormakta : bu eseri (eşyayı, parayı vs...) alabilir miyim, satabilir miyim ? Bu konuda bir kafa karışıklığı olduğu çok açık. Her bir soruya tek tek verdiğimiz cevapların da genele bir faydası olmadığını görerek halen sitemizde yayında olan KORUNMASI GEREKLİ TAŞINIR KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARI KOLLEKSİYONCULUĞU VE DENETİMİ HAKKINDA YÖNETMELİK'e esas olan ve 21 Temmuz 1983 tarihinde yayınlanan 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nu bizi ilgilendiren kısımlarını işaretleyerek bilginize sunuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde koleksiyon yapmaya istekliyseniz veya halen yapmaktaysanız bu kanunu MUTLAKA baştan sona okuyun. Daha sonraki tarihlerde 3386 ve 5226 sayılı kanunlarla değişikliğe uğramakla birlikte 2863 sayılı kanunun özü değişmemiştir.
Buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz :arrow: http://www.osmanliparalari.com/kanunlar ... 3giris.htm
kaanuslu
Admin
Admin
 
Mesajlar: 1589
Kayıt: Pzt Oca 31, 2005 7:29 pm
Konum: İstanbul

Dön SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron