HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1876 1861 yıllarına ait iki para ebay'de satılabilir mi?

BURAYA BAKMADAN SORU SORMAYIN ! ...para nasıl temizlenir, foto nasıl eklenir, duyurular, ilgili kanunlar vs...

1876 1861 yıllarına ait iki para ebay'de satılabilir mi?

Mesajgönderen odics84 » Çrş Haz 30, 2010 10:50 am

arkadaşlar selamun aleykum.
forumda sık sorulanlara baktım ancak bulamadım. forum aramasıyla da bulamadım. o yüzden başlık açmam gerektiğini düşündüm.

yıllardan beri bir köşede duran bozuk paraların arasında 2 adet küçük yaklaşık 1.4-1.5cm çaplarında iki osmanlı madeni parası var elimde. bir de cumhuriyetin ilk yıllarından 5 10 20 40 para olarak üzerinde arap alfabesi yer alan paralar var.

şimdi sorularım şunlar.

koleksiyonerlik belgesiydi, izindi, müzeydi, kayıttı uğraşmadan ben bu paraları kanunen bir engel olmadan satabilir miyim?
ptt'nin bu paraları kabul etmeme gibi bir durumu olabilir mi?

teşekkürler
odics84

Re: 1876 1861 yıllarına ait iki para ebay'de satılabilir mi?

Mesajgönderen kaanuslu » Çrş Haz 30, 2010 4:39 pm

2863 sayılı kanuna göre bu tür paraların YURT İÇİNDE satışı serbesttir. Ebay'da bu Türkiye kaynaklı bu tür satışlar görebilirsiniz. Bu, yönetmeliği yanlış yorumlayanların yaptığı bir yanlışlık. Bence denemeyin. Gittigidiyor.com sitesinde satmanızı öneririm.

Paranın resimini gönderirseniz tam olarak hangi döneme ait olduğunu da söylebiliriz.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen odics84 » Prş Tem 01, 2010 9:31 am

yani gittigidiyor üzerinde herhangi bir problem yok. peki. ekte resimleri koyuyorum. paralar hakkında bilginizi rica ediyorum. şimdiden teşekkürler
bir de merak ettiğim alttaki 2 para gümüş müdür?

ilk para
Resim
Resim

diğer para
Resim
Resim

ve 5,10,20,40 para'lar, toplu olarak
Resim
Resim

bilgi için tekrar teşekkürler
odics84

Mesajgönderen 16nicea » Prş Tem 01, 2010 10:31 am

ilk iki paranın kondüsyonları çok kötü ve delikler onun için hiç bir deyeri yoktur hatırta olarak saklanabilir
diğer resimler çok bulunan 5 10 20 40 paralardır nikel cinsinden onlarında değerleri malesef yoktur
sizde kalmaları daha isabetli olur
16nicea
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen odics84 » Prş Tem 01, 2010 11:40 am

:^) teşekkür ederim uğraşmaya değmez diyorsunuz yani. kolay gelsin
odics84

Dön SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir