HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

OSMANLI ALTIN PARALARI YARDIM?

BURAYA BAKMADAN SORU SORMAYIN ! ...para nasıl temizlenir, foto nasıl eklenir, duyurular, ilgili kanunlar vs...

OSMANLI ALTIN PARALARI YARDIM?

Mesajgönderen deklare » Prş Şub 17, 2011 9:14 pm

İYİ AKŞAMLAR USTATLAR BEN YENİ UYELERİNİZDEN TUĞRUL SİZLERDEN BİR KONU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM ..
BEN KAPALIÇARSIDA ÇALISIYORUM DOLAYISI İLE ELİME BOLCA OSMANLIDAN KALMA RESAT 5 Lİ YANİ SİZİN DEYİMLE 500 LUK:) 36GR OLAN HATAM OLURSA KUSURA BAKMAYIN AGIRLIKLARDA VE PARA TERİMLERİNDE :) RESAT LİRA 7.21 GRAM OLAN VE HAMİT VS AZİZ GELİYOR AMA BEN BUNLARIN ORJINALMI YOKSA SONRADAN BASILAN VE İKİNCİ BASKI DENİLEN PARALARDAN MI OLDUGUNU ANLIYAMIYORUM Kİ BUDA BENCE GAYET NORMAL BAZEN BENİM BİLE GÖSTERDİĞİM BAZI İNSANLARKI BUNLAR CARSIDA BANA GÖRE DUAYEN İNSANLAR ONLAR BİLE GÖRÜŞ AYRILIGINA DÜŞÜYORLAR BİRİSİ ORJINAL DİĞERİ İKİNCİ DİYOR TABİ BENDE GÖSTERDİĞİM OBJEYİ ORJINAL DİYENE VERİYORUM:)NEYSE KISA KESEYİM BEN BU TÜR PARALARIN NASIL ORJİNAL OLUP OLMADIGINI NASIL ANLARIM BANA YARDIM EDECEK VE YAZACAK OLANLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERİM .. KİMİ YILDIZI DİYOR KİMİ YANDAKI YAPRAKLARI DİYOR KİMİ ÖN YÜZDEKİ TUGRANIN ALTINDAKİ FIYONK A BENZEYEN YERLER DİYOR AMA TAM BİR ŞEY ANLATAN YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ..... :clapping:
deklare
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: OSMANLI ALTIN PARALARI YARDIM?

Mesajgönderen berhan » Pzr Şub 20, 2011 6:11 pm

Şudur budur diyemem fakat internetten orjınallerını ıncelıyerek zamanla gozunuz alısacaktır ve ayırt edebileceksinizdir..
berhan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: OSMANLI ALTIN PARALARI YARDIM?

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Şub 20, 2011 6:41 pm

http://forum.osmanliparalari.com/viewtopic.php?f=8&t=3531'da
aynı içerikli aynı başlık açılmış (yani kopya başlık !)ve başlığı açanı forumdaşlar bilgilendirmiştir.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir