HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

yeni başlayanlar için_?

İhtiyacı olan nerede veya kimde olduğunu kolayca bulsun diye elinizde bulunan nümismatik ile ilgili her türlü kitap listesini burada yayınlıyabilirsiniz.

yeni başlayanlar için_?

Mesajgönderen emreozay » Cmt Ara 29, 2007 6:02 pm

yeni başlayanlar için_?

Adanada öğrencilik mesleğimi en iyi şekilde daim ettirmeye çalışan 22 yaşına yeni basmış genç bir nümismat aday adayı(100e yakın madeni, 34 tane kağıt) olarak elimde ne bir katalog ne de bir kitap var. birçok yer gezdim adanada nümismatik malzeme bulmak ne kelime manasını bilen kitapçı yokk!! ve bu konuda kitap bulmada da sıkıntı çekiyorum internete gelince kocaman bir çöplük. forum sitelerinde aradığımı bulmak için saatlerimi veriyorum ama yinede çoğu zaman sormak istediğime cvp bulamıyorum, yinede yeni şeyler öğrenip mutlu oluyorum. Aadanada benim yaşgurubum içinde olup koleksiyonculuk yapan yok hatta memleketimdede. danışacağım, fikirlerimi paylaşacağım ortak araştırma yapacağım kimsemde yok. Dediğim gibi sadece açık artırmaları (gg daki) takip edip kafamda fiyatlar oluşturup haraket edebiliyorum, ve şu an çoğu paradan belkide bir habem ama olsun, apayrı bişey bu hobi. Lafı çok uzatmıyım ve sorayım. katolag almam lazım ama hangisini nereden ve başka nelere ihtiyacım var_?. hangi kitap ve dergilere abone olmayım_? hangi derneklere gitmeliyim_?

saygılar.
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: yeni başlayanlar için_?

Mesajgönderen ankh » Cmt Ara 29, 2007 9:26 pm

Osmanlı madeni paraları ile ilgileniyorsanız osmanliparalari sitesinde tanıtımı yapılan kitap bütün ihtiyacınızı karşılar. TC madenileri de varsa, o zaman yine sitenin girişinde linki olan turkishbanknotes.info sitesi var. fiyat yazılı katalog almak isterseniz, msözer isimli kullanıcının satışta olan kataloglarına bir bakın. :)
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen emreozay » Çrş Oca 02, 2008 6:08 pm

Kendindime inanmakta güçlük çekiyorum. Ben bizim http://www.osmanliparalari.com forumun sadece griş sayfası olduğunu ve bu ön sayfada sadece reklamlar ve haberler olduğunu sanıyordum. forumun web adresi değiştirildi denen yeri sık kullanılanlarıma ekledim osmanliparalari homepageye bakmadan forumlara atlıodum. En kötüsü bir aydır böyle sanıyordum. kenardaki sekmeler bu gün dikkatimi çekti. gereken herşey yazmışssınız mükemmel bir site olmuş. Yayınlar benim gibi bir öğrenci için pahalı sayılır ama zamanla hepsini alacağıma eminim.

1. Osmanlı İmparatorluğu Madeni Paraları

2. MANGIR

3. Osmanlı İmparatorluğu Kağıt Paraları Kitabı 1840-1918

4. Eski Yugoslavya sınırları içinde basılmış Osmanlı Paraları

5. Akçe Serisi (5 cilt) Osman Gazi - I.Mustafa Hicri 699-1032

ama öncelikli alacaklarımdan biri pulkodan veya msözer arkadaşımızn sattığı kataloglardan birini almak olacak. fiyatlarını bileyimki yanlış alışveriş yapmayayım. Zaten benim için önemli olan parayı satınalamak değil elindeki paranın manevi değerini anlamaış olan insanlardan o geçmişi kurtarmak

saygılar
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Harbert » Çrş Oca 02, 2008 10:06 pm

bu forumdan aklına takılanları sorup öğrenebilirsin. bu işe gönül vermiş ve bildiklerini esirgemeyen çok insan var burada. bana olduğu gibi sana ve diğer insanlara da bu forum yol gösterebilir. ayrıca http://www.turkishbanknotes.info adresi de faydalı olacaktır.
Resimleri yeniledim. Harput ve Elazığ'dan eski resimler
ResimResimResimResim
Harbert
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen kaanuslu » Prş Oca 03, 2008 1:58 pm

emreozay yazdı:Kendindime inanmakta güçlük çekiyorum. Ben bizim http://www.osmanliparalari.com forumun sadece griş sayfası olduğunu ve bu ön sayfada sadece reklamlar ve haberler olduğunu sanıyordum. forumun web adresi değiştirildi denen yeri sık kullanılanlarıma ekledim osmanliparalari homepageye bakmadan forumlara atlıyordum. En kötüsü bir aydır böyle sanıyordum. kenardaki sekmeler bu gün dikkatimi çekti. gereken herşey yazmışssınız mükemmel bir site olmuş. Yayınlar benim gibi bir öğrenci için pahalı sayılır ama zamanla hepsini alacağıma eminim.

1994'den beri internet kullanıcısıyım. Büyük şirketleri saymazsak, ilk bireysel kullanıclardan biriyimdir. İnternetin nasıl geliştiğini, sayfaların nasıl evrim geçirdiğini yakından takip edebildim. Yapılan her şeyin ergonomik olmasını isterim. Web sayfalarımın ilk hallerini bir görseniz gülersiniz. Zaman içinde gelen yorumları, konunun gereklerini de göz önüne alarak iyi bir site haline getirebildiğimi sanırken ....

Yukarıdaki mesaj beni kendime getirdi :wall: . Bir kullanıcı bir ay boyunca bir siteye girip menü kısmını farkedemiyorsa sorun onda değil sitenin şeklindedir (renk, menü yeri, yazı karakteri vs...)

Amatör ile profesyonel web tasarımcısı arasında da bu kadar fark olsun canım.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen ankh » Prş Oca 03, 2008 2:17 pm

Bu durum çok enteresan. Ben siteyi takip ederken bir forum olduğunu farketmiştim. Oysa ki arkadaş forumu takip ederken bir site olduğunu görmüş. Bu olay çok hoş bir latife, sağolsun beni mütebessim bıraktı.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Prş Oca 03, 2008 5:06 pm

ben de forumda yeni sayılırım.6 aydan beri forumda yazıyorum..

siteyi 2 ay boyunca ara ara girerek incelemistim.
elimdeki osmanlı paralarını bir sıraya koymaya calısmıstım.elimdekilerden birisini sitede göremeyince(nadir zannedip) heyacanlanıp forumda sormustum.
mısır parasıymıs meger :wall:

viewtopic.php?f=6&t=867

saygılarımla
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Sancak17TR » Prş Oca 03, 2008 5:16 pm

Hepimiz oyle degilmiydik ki ?
Onemli olan jetonun dusmesi: jeton hemen dusmus, gec dusmus, ne farkeder? :lol:
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen emreozay » Prş Oca 03, 2008 7:15 pm

ankhe94 yazdı:Bu durum çok enteresan. Ben siteyi takip ederken bir forum olduğunu farketmiştim. Oysa ki arkadaş forumu takip ederken bir site olduğunu görmüş. Bu olay çok hoş bir latife, sağolsun beni mütebessim bıraktı.

:oops:
:lol:
emreozay
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Sanal Kütüphane ve İndirilebilir Dosyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir