HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Veri Tabanı denemeleri

İhtiyacı olan nerede veya kimde olduğunu kolayca bulsun diye elinizde bulunan nümismatik ile ilgili her türlü kitap listesini burada yayınlıyabilirsiniz.

Veri Tabanı denemeleri

Mesajgönderen fiziktedavi » Çrş Ağu 03, 2005 12:13 am

İlgili herkez için

Cumhuriyet dönemi nominal ve hatıra metal paraları için resimleride içeren ayrıntılı bir veri tabanı programı hazırladım. Program oldukçe fazla yer kapladığı için sadece yakın cevreme dağıtabildim. Bu konuda başka çalışan kimseler var mı ?

Osmanlıca kitapları yayınladığım http://www.geocities.com/ottomanturkish001
adlı bir sitem var. Aceba baskısı kalmamış numismatik kitaplarının da benzer şekilde yayınlanması düşünülebilir mi ?
fiziktedavi
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı
 
Mesajlar: 87
Kayıt: Sal Ağu 02, 2005 12:07 pm
Konum: ANKARA

Mesajgönderen kaanuslu » Çrş Ağu 03, 2005 12:23 am

Bildiğim kadarıyla telif hakkı 70 sene geçerli. Ancak sonradan yapılan tıpkı basıkılarının da ayrı bir telif durumu var. Örneğin elimde 1911'de çıkmış "Modern Copper Coins of the Muhammadan States (W.H.Valentine)" isimli bir kitabın 1969 yılında yapılmış bir tıpkı baskısı var, içinde de copyright uyarısı var. O yüzden bu tür kitapları yayınlarken iyi araştırmak lazım.

Cumhuriyet dönemi paraları için hazırladığınız veri tabanı webde yayınlanacak durumdaysa http://www.turkishbanknotes.info adresinde yayınlayabilirim.
kaanuslu
Admin
Admin
 
Mesajlar: 1589
Kayıt: Pzt Oca 31, 2005 7:29 pm
Konum: İstanbul

Telif hakkın

Mesajgönderen fiziktedavi » Çrş Ağu 03, 2005 1:34 pm

Cevabınız için çık teşekkür ederim.
Telif hakkı 30 yıl olarak biliyordum. (Hacettepe Üniversitesi FTR YO yaptığı ceviri baskılar için telif ödememişti). Ama aynı baskılar konusnda bir bilgim yok.
Saygılarımla
fiziktedavi
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı
 
Mesajlar: 87
Kayıt: Sal Ağu 02, 2005 12:07 pm
Konum: ANKARA


Dön Sanal Kütüphane ve İndirilebilir Dosyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir