HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Koleksiyon 'Listeleme'

İhtiyacı olan nerede veya kimde olduğunu kolayca bulsun diye elinizde bulunan nümismatik ile ilgili her türlü kitap listesini burada yayınlıyabilirsiniz.

Koleksiyon 'Listeleme'

Mesajgönderen Sancak17TR » Çrş Ara 23, 2009 7:49 pm

Sitemizde TC paralarini takip edebilmek icin gerekli dosyalari mecvut, fakat Osmanli paralarina kendimiz bir cozum bulmamiz gerekiyor. Siz koleksiyonerler, Osmanli paralarini nasil listeliyorsunuz? Herhangi koleksiyon 'programi' kullaniyormusunuz? Yoksa Excel gibi programlar yetiyor mu?

Eger herhangi ozel bir program kullaniyorsaniz, lutfen bu baslik altinda bizimle paylasin.

Meraktan soruyorum. Belki isimize yarayabilir fikirler cikabilir (bende dahil).
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Koleksiyon 'Listeleme'

Mesajgönderen Sancak17TR » Çrş Ara 23, 2009 7:51 pm

Bu baslik baslangiz olsun:

viewtopic.php?f=9&t=541
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Cum Ara 25, 2009 12:43 pm

Bu işin başından beri bir kaç program denedim ama hiç birisini pratik bulmadım. En sonunda excel'de bir tablo yaptım. Fotoğraflarını koymayı düşünmüyorsanız en kolayı bu bence.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen Sancak17TR » Cum Ara 25, 2009 2:00 pm

Kendime kolaylik olsun diye ve Osmanli ile TC bir dosya altinda bulunsun diye TC takip tablosunu bile yeniden Excel'e dokmekle meskulum. Yeni paralar gelince yeni takip tablosuna aktarmak biraz zahmetli oluyor cunku. Hem kagida dokmek cok daha kolay olur diye dusundum.
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Şub 15, 2010 6:19 am

Linux kullananlar Tellico'yu distro'larının arşivinden bulup kurabilirler. Pardus / Linux kullananlarsa contrib. deposundan Tellico paketini indirip kurabilirler. Çeşitli arşivleme, kütüphane, koleksiyon listeleme vb. için bedava ve çok güzel bir yol. Elbette sistem olarak Bill Amca'nın sürekli güvenlik açıkları çıkan, virüslerle ve trojanlarla her daim muhatap olmak zorunda kalan "Pencereler"´ini değil de GNU / Linux kullanıyorsanız... :D
Tellico.png

Pardus'tan bihaber olanlar için:
http://www.pardus.org.tr
http://www.ozgurlukicin.com
----------
Edit. : Pardus 2011'de contrib. deposu yok ama Tellico ana depoda mevcut!
En son Gilaay tarafından Pzt Şub 14, 2011 2:15 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen cemocan » Sal Şub 16, 2010 12:31 am

Excell de güzel bir tablo hazırladım. Ama güncellemeleri yapamıyorum.Unutuyorum.Muhtemelen pratik gelmiyor.
TARİHİMİZE SAHİP ÇIKALIM..
cemocan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Sancak17TR » Cum Şub 19, 2010 11:38 pm

Cemocan: elinize gecen parayi ait oldugu yere koymadan, ilk once bilgi girisini yapin. Sonra dosyaniza koyun. Boylelikle kayit disi bir parayi koleksiyonunuza dahil etmemis olursunuz.
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen cemocan » Cmt Şub 20, 2010 1:56 am

Önerinizi dikkate alacağım, Teşekkürler..
TARİHİMİZE SAHİP ÇIKALIM..
cemocan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Sanal Kütüphane ve İndirilebilir Dosyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir