HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Meskukat-ı Osmaniye-Halil Edhem [Eldem] *PDF e-kitap*

İhtiyacı olan nerede veya kimde olduğunu kolayca bulsun diye elinizde bulunan nümismatik ile ilgili her türlü kitap listesini burada yayınlıyabilirsiniz.

Re: Meskukat-ı Osmaniye-Halil Edhem [Eldem] *PDF e-kitap*

Mesajgönderen E.KUŞCU » Prş Oca 27, 2011 3:37 pm

Anladım..Demek istiyorsunuz ki; siz önce Türkçeyi öğrenin..Sayenizde da yı de yi ayrı yazmasınıda(da burda ayrımı?),Türkçeyi de(de bitişik mi?) öğreneceğiz..Ayrıntılara fazla takılmadığımdan kaynaklanıyor heralde..

hulyam yazdı: :evil: 'lara gerek yok.

:evil: 'um..Zira herşeyi ben biliyorum havasına fazla giriyorsunuz..Başkaları gibi herşeye ''he''deyip geçemiyorum.Kusura bakmayın..Biraz Karadeniz'lilik(kesmeyi doğrumu kullandım ? ) var naparsınız??

hulyam yazdı:O zaman "günümüz Türkçesi'ne" diyeceksiniz ki, 6 yaşındaki yeğenim bile okurken ne demek istediğinizi anlayacak!

Anlayan zaten anlamıştır ..6-46 farketmiyor..Zeka yapısına bağlı :wink:
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 3:40 pm

E.KUŞCU yazdı:Anladım..Demek istiyorsunuz ki; siz önce Türkçeyi öğrenin..Sayenizde da yı de yi ayrı yazmasınıda(da burda ayrımı?),Türkçeyi de(de bitişik mi?) öğreneceğiz..Ayrıntılara fazla takılmadığımdan kaynaklanıyor heralde..

hulyam yazdı: :evil: 'lara gerek yok.

:evil: 'um..Zira herşeyi ben biliyorum havasına fazla giriyorsunuz..Başkaları gibi herşeye ''he''deyip geçemiyorum.Kusura bakmayın..Biraz Karadeniz'lilik(kesmeyi doğrumu kullandım ? ) var naparsınız??

hulyam yazdı:O zaman "günümüz Türkçesi'ne" diyeceksiniz ki, 6 yaşındaki yeğenim bile okurken ne demek istediğinizi anlayacak!

Anlayan zaten anlamıştır ..6-46 farketmiyor..Zeka yapısına bağlı :wink:

"yazmasınıda(da burda ayrımı?" da da, da ayrı! Bu kadar celallenmeye gerek yok. Kendinize iyi bakın. :D
"'um.." Amerikan filmlerinin altyazı efektlerine gerek yok. :mrgreen:
Türkçe, bizim dil bayrağımızdır. Nasıl bayrağımıza sahip çıkıyorsak, ona da aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Bu konuda ukalalık ediyorsam da ederim! :!:
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 3:49 pm

hulyam yazdı:
Bu nedir? Aklınızca bana hakaret mi ediyorsunuz? :mrgreen: "hulyam" kim?
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 3:56 pm

hulyam yazdı:Paylaşım için teşekkürler

"hulyam" diye bir üye varmış! İlk mesajında paylaşım için teşekkür etmiş de benim yazdıklarımı hangi akla hizmetle Sn.hulyam'ın yazdığı bir şeymiş gibi alıntılıyorsunuz?
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen E.KUŞCU » Prş Oca 27, 2011 4:30 pm

Yanlış alıntı yapmışım..Sn hulyam'dan özür diliyorum.

Siz bize bakmayın sn hulyam..Arasıra Necdet Bey'le böyle takışırız..İki mıknatısın birbirini itmesi gibi :wink: (Bilimsel açıklamasını Necdet Bey yapacaktır,o yüzden sadece iki mıknatısın birbirini itmesi diyorum ) :mrgreen:

Sizi seviyorum sn Gilaay..Forumda sevdiğim kişilerin arasında ilk beştesiniz (3 numara) :wink: Siz olmasanız forumun tadı tuzu olmazdı.

Eminim siz de beni seviyorsunuz(en azından benimle takışmayı) :D

Gilaay yazdı:Günümüzün Türkçe harflerine de karşı çıktığınızı duydum.
..

Bakın buna kızarım işte :evil: Ben Türkçe harflerine karşı çıkacağım..Dedikodumu yapanlar size yanlış bilgi vermiş.Her duyduğunuza inanmayın.Kanımın her damlasına ve son damlasına kadar Türk'üm(başkalarıyla karıştırmayın)..Türk olmaktan da Türkçe'yi kullanmaktan da gurur duyuyorum..

Vatan,millet,din,dil,namus,bayrak..Bunlar hakkında bana hesap sormak isteyenler varsa buyursun gelsin..Hesaplaşalım..Mukaddesatıma laf söyletmem.
Size bu bilgiyi kim verdiyse ona diyorum.Umarım bu yazdıklarımı okur ve bana ulaşır bir şekilde.Herkes haddini bilsin!
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 4:51 pm

"Günümüz Türkçe harflerine karşı çıkmanız" konusunda yanlış bir duyum almışım. Facebook'ta yazan başka birisiymiş o arkadaş. Bir karışıklık olmuş.
Zaten o kısmı 2-3 dk. içinde silmiştim doğrusunu öğrence. Bunun için bir özür borçluyum. Mıknatıs meselesi için bir şey demiyorum.
Forumdaki her arkadaşımız, tıpkı sizin gibi forumun bir rengi ve zenginliğidir.
Sizden ricam Türkçe konusunda biraz daha hassas olmanız. Hızlı yazarken ben dahil hepimiz hata yapabiliriz; kastettiğim bu değil. Temel yazım / imla yanlışları.
Birazdan patron gelir, "Özelden halledin derdinizi!" diyebilir. Haklıdır... Ben tadında bırakıyorum. Size de aynısını öneririm.
"hulyam" alıntısı için özrünüz kabul edildi.
Görüşmek üzere. İyi koleksiyonlar dilerim.

Sonradan gelen ek : Başından beri takip ettiğim ama üye olmanın tam bir sene önce bugün (27 Ocak 2010 - 27 Ocak 2011)
kısmet olduğu bu güzide forumda, tartışmayı seviyorum. Yapıcı olduktan sonra her türlü eleştiriye açığım (olumlu veya olumsuz).
Bazen istemeden kırıcı ifadeler kullanmışsam affola!
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Prş Oca 27, 2011 5:56 pm

E.KUŞCU yazdı:Forumda sevdiğim kişilerin arasında ilk beştesiniz (3 numara)
İlk iki kim?

Gilaay yazdı:"Günümüz Türkçe harflerine karşı çıkmanız" konusunda yanlış bir duyum almışım. Facebook'ta yazan başka birisiymiş o arkadaş. Bir karışıklık olmuş.
:D İşte o arkadaş benim
Herhalde size yanlış aksettirmiş kuşlar,
Orada yazdıgımı aynen yinelemekte fayda görüyorum, ''Komple Osmanlıcanın unutturulmasına karsıyım..''
:wink:

Kulaktan kulaga laf oyunu oynardık kücükken. Oyunun sonunda ortaya komik laflar cıkardı..:mrgreen:
Ya Sn.Gilaay sizde facebooktaki gruba dahil olsanızda yanlış anlaşılmalara mahal vermesek? :wink:
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 7:23 pm

Sayın karabina! Ortalığı karıştırmayınız. :mrgreen:

Biliyorsunuzdur "social network" hadisesi ilkelerime aykırı; hem o kadar vaktim de yok.

Sayın karabina, duydum ki, sizin için aldıklarım, size gönderilmiş...

Gözüm yollarda Şubat'ın ilk haftasının gelmesini bekliyorum. :-P
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 7:26 pm

karabina yazdı:Herhalde size yanlış aksettirmiş kuşlar,
Orada yazdıgımı aynen yinelemekte fayda görüyorum, ''Komple Osmanlıcanın unutturulmasına karsıyım..''

Yok, siz değilsiniz. Adı Ö. ile başlayıp, Latin Harfleri'ne karşı olan zat.
Sizin yazdığınız şekliyle, ben de karşıyım. Neyse, günümüzde yeterli sayıda uzman yetişiyor ve daha da yetişecek umarım.
Son dönem yazılarını biraz çaba gösteren herkes okuyabilir ama benim bahsettiğim daha karışık farklı dönemlerin yazıları.
Tuğra okumak. Zordur... Sülüs'ünden, Kuf'i'sinden, Rik'a'ya, Divani'ye, ne bileyim Siyakat'ını, Müselsel'ini falan hepsini okumak.
Yazmaya pek gerek yok eğer hat sanatçısı değilseniz ama okumak önemli ki, geçmiş kültürümüzden kopmayalım.
Okuyabilelim ki, arşivlerimize, günümüze kalan tarihi değerlerimize sahip çıkabilelim.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Prş Oca 27, 2011 7:48 pm

Gilaay yazdı:Sayın karabina, duydum ki, sizin için aldıklarım, size gönderilmiş...

Gözüm yollarda Şubat'ın ilk haftasının gelmesini bekliyorum

Planlarda bir değişiklik olmazsa geliyor(uz) :wink:

Not; Tekrar teşekkürler :clapping:
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Prş Oca 27, 2011 7:52 pm

karabina yazdı:
Gilaay yazdı:Sayın karabina, duydum ki, sizin için aldıklarım, size gönderilmiş...

Gözüm yollarda Şubat'ın ilk haftasının gelmesini bekliyorum

Planlarda bir değişiklik olmazsa geliyor(uz) :wink:

Not; Tekrar teşekkürler :clapping:

Tamamdır dostum. Bir gün önce haberim olsun lütfen (Ö.M.) .
Görüşürüz inşallah.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Sancak17TR » Çrş Şub 02, 2011 3:58 am

Sn. Gilaay; imkanlarim bu konuda 'kisitli' oldugu icin, Turkce karakter kullanamiyorum.
Bunun disinda Facebook ve Twitter tarzi siteleri de kullaniyorum.

Butun bunlarin karsisinda, halim sizin karsinizda yaman. Beni de elestirecekmisiniz? :wall: :mrgreen:
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Şub 02, 2011 8:09 am

Sancak17TR yazdı:Sn. Gilaay; imkanlarim bu konuda 'kisitli' oldugu icin, Turkce karakter kullanamiyorum.
Bunun disinda Facebook ve Twitter tarzi siteleri de kullaniyorum.

Butun bunlarin karsisinda, halim sizin karsinizda yaman. Beni de elestirecekmisiniz? :wall: :mrgreen:

Sizin mazeretiniz var : Türkiye'de değilsiniz! :mrgreen: Neyinizi eleştireyim?
"Social Network" konusu da sadece sizi ilgilendirir. Kendi tercihiniz neticede.
Bendeniz, kendi adıma, ilkelerime uyarım, o kadar. :lol:
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Berkkağan » Pzr Şub 06, 2011 6:50 pm

Faydalı olması dileğiyle... Bir şey değil. :)
Berkkağan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Önceki

Dön Sanal Kütüphane ve İndirilebilir Dosyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir