HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

"libray.nu " bir e-kitap sitesi

İhtiyacı olan nerede veya kimde olduğunu kolayca bulsun diye elinizde bulunan nümismatik ile ilgili her türlü kitap listesini burada yayınlıyabilirsiniz.

"libray.nu " bir e-kitap sitesi

Mesajgönderen Gilaay » Pzr Şub 20, 2011 6:56 pm

http://library.nu sitesine üye olmak için gmail'den alınmış bir e-postanız olması lazım.
Aktivasyon e-postası gelip onay bağlantısını tıklayıp üyeliğinizi aktif hale getirdikten sonra,
bu e-kitap sitesinde arama yapabilir ve bulduğunuz e-kitapları yüklenen siteler arasından indirme için
tercih edebilirsiniz. Megaupload, ifile.it, fileserve, mediafire gibi sitelere yükleme yapılmış.
İndireceğiniz dosya şifreli, " ebooksclub.org " şifresi. E-kitaplar şifre girişinden sonra *.pdf olarak açılıyor.
Windows kullananlar sıkıştırılmış dosyaları açamazsa "7zip", "sevenzip" programına gerek duyabilir. Linux vs. için "p7zip" paketi sisteminizde olmalı.
Denemek için, "Explorations in Ottoman Prehistory" ve "Sons of Bayezid (Ottoman Empire and Its Heritage)" adlı iki e-kitabı indirdim; sorun yok.
Kitaplar genellikle İngilizce. Arama kısmına örneğin " numismatic " yazdığınızda, ikisi yukarıdaki kitap olmak üzere 46 e-kitap çıkıyor.
Bu 46 kitabın çoğu Antik dönem, Roma, İskender, Grek, Bizans ile ilgili.
Sitede popüler olmayan, daha çok akademik literatür sayılan cinsten binlerce e-kitap bulunmakta.

İlgilenenlerin bilgisine...
- Necdet -
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: "libray.nu " bir e-kitap sitesi

Mesajgönderen NOBILITAS » Pzt Şub 21, 2011 12:28 am

Teşekkürler üstadım, güzel bir siteymiş. Hemen indirdim birkaç kitap :D Sağolun.
araştırmacı koleksiyoner
NOBILITAS
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Şub 21, 2011 4:07 am

Değerli NOBILITAS,
libray.nu'nun işinize yaradığına sevindim.
Geçen gün elime "ROMAN COINS - MUSEUM OF ANATOLIAN CIVILIZATIONS" diye bir kitap geçti.
Sizde yoksa, bir ara kargoyla yollayabilirim.
Şuradaki kitap sanırım : http://www.nadirkitap.com/roman-coins-museum-of-anatolian-civilizations-melih-arslan-kitap1072628.html
İstiyorsanız, biraz uzun sürebilir yollamam; çünkü yollamadan önce bu kitaptan bazı notlar almam lazım. :D
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen NOBILITAS » Pzt Şub 21, 2011 6:09 pm

Bu kitap bende mevcut değil üstadım. Ücreti mukabilinde alabilirim. Müteşekkir olurum. Bu arada size özel mesaj gönderdim bir ara bakarsanız sevinirim.

Saygılarımla.
araştırmacı koleksiyoner
NOBILITAS
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Şub 21, 2011 6:13 pm

NOBILITAS yazdı:Bu kitap bende mevcut değil üstadım. Ücreti mukabilinde alabilirim. Müteşekkir olurum. Bu arada size özel mesaj gönderdim bir ara bakarsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Ücrete gerek yok.
Benim ilgilendiğim konularda, ileride değişik bir şey bulursanız oradan düşeriz. Kitaptan ziyade katalog demek belki daha doğru olur aslında.
Koleksiyonerler arasında olur böyle şeyler. :-P
Mart'ta bir ara size yollarım.
-------
Sonradan gelen EK:
ASALET-NOBILITAS.jpg

Kitaba bakarken NOBILITAS (=> ~ ASALET) ibaresini görünce; sizde yoksa bu kitabı size hediye etmek istedim.
Nasıl olsa ben henüz resmi koleksiyoner değilim; r.k. olduğum zaman da bu tür sikkelerden ziyade son 6 Pad. öncesi Osmanlı, Selçuklu ve Beylikler'i tercih edeceğimden bu kitap bana fazla! :) Kitaptan ileride bana gerekebileceğini düşündüğüm bazı bilgileri not almam tamamlanınca Mart ayı içinde size yollarım.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Sanal Kütüphane ve İndirilebilir Dosyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir