HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Excel'de kullanabileceğiniz çeşitli koleksiyon tabloları

İhtiyacı olan nerede veya kimde olduğunu kolayca bulsun diye elinizde bulunan nümismatik ile ilgili her türlü kitap listesini burada yayınlıyabilirsiniz.

Excel'de kullanabileceğiniz çeşitli koleksiyon tabloları

Mesajgönderen kaanuslu » Pzr Ara 10, 2006 11:32 pm

Koleksiyonunuz için kullanabileceğiniz değişik dosyaları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Kağıt Paraları Takip Tablosu (25 Mayıs 2007 tarihinden güncellendi)

Türkiye Cumhuriyeti Madeni Paraları Takip Tablosu

Türkiye Cumhuriyeti Madeni Paraları Kontrol Tablosu
En son kaanuslu tarafından Cmt May 26, 2007 8:01 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
kaanuslu
Admin
Admin

Kağıt Para Excel Dosyası

Mesajgönderen mimarSiNaN » Prş May 24, 2007 3:34 am

Kaan bey merhaba,
Kağıt para excel dosyasını sitenizden indirdim. Çok güzel olmuş, ellerinize sağlık. 8. Emisyon için harf eklemek gerekiyor fakat dosyada koruma var, şifre istiyor... Ne yapabilirim acaba?
Sevgi ve selamlar...
mimarSiNaN

Mesajgönderen kaanuslu » Prş May 24, 2007 5:24 pm

Dosyayı güncellemesi için hazırlayan Yavuz Selim Turan'a (yslmturan) mesaj attım. Yenisi gelince haberdar ederim.
En son kaanuslu tarafından Prş May 24, 2007 8:29 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen mimarSiNaN » Prş May 24, 2007 8:28 pm

çok teşekkür ederim ilginiz için... selamlar!
mimarSiNaN

Mesajgönderen kaanuslu » Prş May 24, 2007 8:32 pm

Türkiye Cumhuriyeti Kağıt paraları takip tablosunun güncellenmiş halini aşağıdaki linkden indirebilirsiniz. Yarın web sayfasında da yayınlıyacağım.

http://rapidshare.com/files/33146602/KA ... L.xls.html
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen mimarSiNaN » Cmt May 26, 2007 5:50 pm

maalesef verdiğiniz linkten indirmeyi başaramadım. acemilik işte... sayfaya eklediğiniz zaman alırım artık...
selamlar!
mimarSiNaN

Mesajgönderen kaanuslu » Cmt May 26, 2007 8:02 pm

Yeni dosya siteye yüklenmiştir. Dosya adı aynıdır.
kaanuslu
Admin
Admin

Re: Excel'de kullanabileceğiniz çeşitli koleksiyon tabloları

Mesajgönderen bflues » Çrş Mar 26, 2008 11:31 pm

Teşekürler, çok makbule geçti.
bflues
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen mülkiyeli » Sal Nis 05, 2011 6:14 pm

turkishbanknotese ulaşım mümkün olmadığı için bu excel dosyalarını indiremiyorum yardımcı olursanız sevinirim
mülkiyeli

Mesajgönderen karabina » Sal Nis 05, 2011 6:23 pm

ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Sal Nis 05, 2011 7:06 pm

Sitelerin hepsini tek adreste topluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti madeni para takip dosyası http://www.osmanliparalari.com/download.asp linkinde bulabilirsiniz. Kağır para dosyasını da en kısa zamanda yükleyeceğim.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen sahraahmet » Prş Oca 05, 2012 5:22 pm

merhaba elinde cumhuriyet veya osmanlı paralarını takip edebilmem için excel dosyası olan arkadaş varmı bana yardımcı olabilirmi forumdan daha önceki yazılı linkler çalışmıyorda
hoşçakalın
sahraahmet

Mesajgönderen kaanuslu » Cum Oca 06, 2012 10:40 am

Excel veya benzeri bir elektronik dosyanın kullanımı pratik olmuyor. Çok denemdim ama olmuyor. En kolayı bir katalog alıp üzerinden işaretlemek.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen sahraahmet » Cum Oca 06, 2012 6:21 pm

Haklı olabilirsiniz ama elimdeki paraları katalogta işaretliyebiliyorum birden fazla olunca işler karışıyor. Birde burada kolleksiyonumu satmak istesem benden liste istenecek ben nasıl bir liste oluşruracağım ha bir kaç tane olsa yazarız biter. Siz daha iyi biliyorsunuz ama bir şekilde listeleyip arşivlemem gerek.
sahraahmet

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Oca 07, 2012 9:02 am

GNU / Linux bazlı KDE'li bir OS kullanmanız durumunda "Tellico" denilen bir koleksiyon arşivleme programı var. Sadece para değil, her tür koleksiyonunuzu kategorize edip arşivleyebilirsiniz bu açık kaynak kodlu bedava program ile. Forum aramasına "Tellico" yazıp, önceden yazdığım kısıtlı tanıtım bilgilerine ulaşabilirsiniz veya GNU / Linux distro'larının olduğu siteleri, keza bahsi geçen programı da Internet'ten araştırabilirsiniz. Ayrıca, elimde ana sitede yayınlanmış eski Excel T.C. madeni dosyası var; çok istiyorsanız Ö.M. ile ileti yazıp e-postanızı bildiriniz, size yollayayım. Tellico ile aynı ayarda olmasa da GCstar diye Linux dışında, Win. ve Mac sürümleri de olan bir program daha var. Benzeri başka programlar da var... Excel gibi ilkel ve sıkıcı, makro virüslerine davetiye çıkaran bir "şey" ile uğraşacağınıza, bunları tercih etmeniz daha uygun olur.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Sonraki

Dön Sanal Kütüphane ve İndirilebilir Dosyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir