HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

MADALYA BERATI

Geçmiş ile ilgili her türlü basılı, yazılı, çizili evrak ...

MADALYA BERATI

Mesajgönderen ottomanmedal » Cum Nis 10, 2009 1:24 am

Arkadaslar elimde iki tane Madalya Berati var,bunu okuyamiyorum.Bu konuda yardimci olabilecek herekese cok tesekkur ederim.
ottomanmedal
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz
 
Mesajlar: 25
Kayıt: Prş Ağu 10, 2006 5:05 am

Re: MADALYA BERATI

Mesajgönderen parapulkoleksiyoneri » Pzr Şub 27, 2011 1:24 pm

şevket u sutun-ı osmaniyemizin muhafaza ve i'dası zımnında kuvve-i bahriyyemizi ihtiyacımızla mütenasib bir derece-i kemale îsal maksadıyla teşekkül etmiş olan osmanlı donanma cemiyyetine iânât-ı maliye ve teberruat-ı saire ve hıdemat-ı fevkaladeleri müşahid olanları takdiren derecat-ı muhtelifeden bir madalya ihdas edilmiş ve osmanlı donanma cemiyyeti mudir-i umumisi ziya beyin haremi (eşi) müftehiretu'l- muhdirat sabiha hanım ....... saadetha iane-i itasıyla hıdemat-ı hasene ibraz ederek nizamname-i mahsusi mucibince mezkur madalyanın gümüş nevine kesb-i istihkak eylemiş olduğuna binaen bila istizan şerefpiray-ı sünum u sudur olan irade-i seniyye-i şehriyaranem mantuk-ı münifi vechile mümaileyhaya bir kıta gümüş madalya ita ve ihsan kılınmış olduğunu mütezammın işbu berat-ı hümayun-ı tacdaranım isdar olundu. hurrira fil yevmi's- sabi' min şehri cemadel-ahir li-sene selase ve selasun ve selase-miete ve elf (1333 h)
parapulkoleksiyoneri
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında
 
Mesajlar: 46
Kayıt: Prş Şub 24, 2011 8:35 pm


Dön Efemera

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron