HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

hoş erörler

Re: hoş erörler

Mesajgönderen karabina » Çrş May 04, 2011 12:12 am

E.KUŞCU yazdı:Sizinle iyi geçinmek lazım
:lol:
tabi ya ne sandınız mod olduk artık biz.. :D
ama bizde sizin gibi Kayıtlı koleksiyoner degiliz..
Sadece Darphaneye kayıtlı koleksiyoneriz o kadar.. 8)
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş May 04, 2011 3:25 am

tete yazdı:en yukarıdaki kapamalarda bulunan erörler çok hoş. güzel bir koleksiyon olmuş.
bunların tamamı satın alınan parçalar mı yoksa gelip sizi bulanlar da var mı? özellikle kayık baskılar için soruyorum.

Günümüz kayık baskılarından bir kısmı tesadüfen elime geçmiştir para üstü olarak; bir kısmıysa piyasadan... Eski olanların tamamı, elbette piyasadan edinilme.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş May 04, 2011 9:05 am

Şunu biraz açalım : "Piyasadan edinilme" derken, bir kısmı parasını verip direkt olarak veya müzayedelerden pey vererek aldıklarım, bir kısmı koleksiyoncu arkadaşlarım tarafından hediye edilenler (biz bazen karşılıklı hediyeleşiriz!), bir kısmı da "takas" ile elime geçenler; bir sonuncu grupsa, karışık aldığım lotlardan ya da para torbalarından, tarama yaparak kendi bulduklarım...
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen znumismat » Çrş May 04, 2011 2:35 pm

sorunuz gilaay tarafından yanıtlandı ayni başlıkta onunda fotoğrafları olduğu için. belki banadır diye yanıtlıyayım: ben esnafım daha önce forumdada bahsettim bunların çoğu işleri gereği bozuk para çok kullanan komşu esnaflar bulup getiriyor biri berber bunlardan geldimi 2 veya 2,5 lt kola diğeri sayısalcı ona nominal değeri +bir nescafe ısmarlıyorum sadece bir adet 50 kuruş GG. dan oda forumda bahsedilmişti 5 lira+kargoya mal oldu. bir kaçıda beni buldu sağ altta 2 tane 1 lirada 100 lük torbadan ayırdım resmi büyürseniz Atatürkün dudak hizasında çekirdek biçiminde bir iz var bunun ismini çekirdek yiyen Atatürk olarak adlandırdım ( mesleğim kuruyemişcilik olsun o kadar ).önü arkası Türkiye Cumhuriyeti yazılı 100,000 tl son anda müşteriye verirken bu parada bir anormallik var deyip cebime attım sonradan incelediğimde farkı gördüm ,şu aralar bu 100,000 lira üzerine çok yazılar çıktı tabiki beni ziyadesiyle memnun etti.birde 25,000 tl pulu gibi pula basılı 100,000 tl var onuda müşteriye verdikten sonra yahu dedim kendi kendime bu para niye ağırdı müşteride tanıdık ben sana 25 liramı 100,000 liramı verdim yüzbin deyince ver onu geriye al sana başka 100,000 oda böylelikle koleksiyonuma girdi.
znumismat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ziiyaaN » Cmt May 07, 2011 7:10 pm

DOLMUŞTA ELİME GEÇEN ERÖR LÜ LER
ziiyaaN
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen karabina » Cmt May 07, 2011 7:22 pm

Başlangıç olarak güzel, umarım daha iyileride elinize geçer.
Unutmamak lazım; eksik degil, fazlalık önemlidir..

Saygılar
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ziiyaaN » Cmt May 07, 2011 7:27 pm

teşekkürler karabina saygılar
tüm cumhuriyet madeni paralarıyla ilgileniyorum ..
ziiyaaN
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum May 27, 2011 11:55 am

Güzel bir erör daha yakaladım, bugün elime geçti sizinlede paylaşıyım hemen...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Cum May 27, 2011 1:36 pm

Gerçektende güzel bir eror :clapping: :clapping: :clapping:
Darısı diğer erör arayan arkadaşların başına. :wink:
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen aybar » Cum May 27, 2011 1:46 pm

çok güzel yakalamışsınız
şansınız bizede bulaşsın dilerim mustafa bey,,,
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''
aybar
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum May 27, 2011 1:51 pm

Sn.mustafacihan92,
Hakikaten güzel bir erör. Benzer erörleri başka bazı koleksiyonlarda reel olarak görmüştüm. Koyduğunuza benzer tarzda erörlerim de var.
250 Bin'lerde bu tarz bir erörü ise ilk kez görüyorum. Hayırlı olsun. :clapping:
Bir gün erörlerden bıkarsanız, bu erör için önce beni arayın. :mrgreen:

---
EK : Kayıklık olarak da güzel ama asıl güzel tarafı, fazladan baskılı küçük kısım.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum May 27, 2011 1:54 pm

aybar yazdı:çok güzel yakalamışsınız
şansınız bizede bulaşsın dilerim mustafa bey,,,

Yakaladım derken; yanlış anlaşılmaları önlemek için belirteyim, gittigidiyor dan aldım. İlan gecenin bir vakti yayına girdi, ilk görüntüleyen bendim, fiyat yüksekti ama pazarlık dahi edemedim, herzaman çıkan paralar değil, karartıp gözümü aldım...

Sn aybar, koleksiyona ilk başladığımda büyüklerime nerden buluyorsunuz bu paraları derdim, onlarda zamanla para seni bulmaya başlayacak demişlerdi de, inanmamıştım. Gelip sizi buluyor paralar. Erörler, nadirler... Hele bir hatıra para lotu buldu geçenlerde beni, şu piyango bir çıkarsa hepsini alacağım gidip :)
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum May 27, 2011 1:56 pm

GG'dan nasıl da kaçırdım! Tüh! Bu kez size kısmet olmuş. Tekrar tebrikler. :clapping:
Satıcısını bana özel mesajla yazarsanız sevinirim.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum May 27, 2011 1:57 pm

Gilaay yazdı:Sn.mustafacihan92,
Hakikaten güzel bir erör. Benzer erörleri başka bazı koleksiyonlarda reel olarak görmüştüm. Koyduğunuza benzer tarzda erörlerim de var.
250 Bin'lerde bu tarz bir erörü ise ilk kez görüyorum. Hayırlı olsun. :clapping:
Bir gün erörlerden bıkarsanız, bu erör için önce beni arayın. :mrgreen:

---
EK : Kayıklık olarak da güzel ama asıl güzel tarafı, fazladan baskılı küçük kısım.

Sizden de bu övgüyü aldım tam oldu :)

Bendeki paralar sizin demektir üstadım, bıkmama gerek yok.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen znumismat » Cum May 27, 2011 2:04 pm

Tebrikler kaçırılmaz bir erör yakalamışsınız .bir koleksiyoneri bulması daha da sevindirici .
znumismat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

ÖncekiSonraki

Dön Madeni Türkiye Cumhuriyeti paraları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir