HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Koç Üniversitesi "AKMED" (Antik Nümismatik konulu) Yaz Okulu

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Koç Üniversitesi "AKMED" (Antik Nümismatik konulu) Yaz Okulu

Mesajgönderen Gilaay » Prş Mar 30, 2017 11:47 am

Antik nümismatik ile ilgilenen gençler için güzel düşünülmüş bir proje. Antik nümismatik ilgi alanım değil; yine de bilgi edinir, kaynakları okurum. Genç olsam ve ilgi alanımda olsaydı bu konu, kesinlikle katılırdım bahsi geçen yaz okuluna. Elbette belirli bir rakam ödenmesi gerekiyor ama çalışkan öğrenciler için burslu alternatifler de mevcut...

C6zNTI1WsAA8Na8-1.jpg


iki haftalık yoğun kursta, Arkaik Çağ’dan Bizans Dönemi’ne (MÖ c. 650– MS 1453) para tarihi ve numismatik konusu geniş bir kronolojik çerçevede ele alınacaktır. Dersler, Prof. Dr. Oğuz Tekin (Koç Üniversitesi, İstanbul) ve Dr. Peter van Alfen (American Numismatic Society, New York) tarafından verilecektir. Numismatiğe yeni başlayanları hedefleyen kurs, eski Yunan, Roma ve Bizans numismatiğine giriş niteliğinde olup katılımcılara bir yandan temel numismatik bilgisini vermeyi öte yandan arkeoloji, tarih ve sanat tarihi alanlarındaki çalışmalarında numismatiğin bir araç olarak nasıl kullanılabileceğini göstermeyi amaçlamaktadır.

Koç Üniversitesi ile Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Okulu, 3-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında AKMED’te (Antalya) yapılacaktır. Türkiye’deki bazı özel ve kamu müzelerinin zengin koleksiyonlarıyla çevredeki bazı ören yerleri ziyareti de kurs kapsamında gerçekleştirilecektir. Derslerin İngilizce yapılacağı kursa, lisans ve lisansüstü düzeyde Koç Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra Türkiye’deki ve yurt dışındaki üniversitelerden öğrenciler de başvurabilir. Öğrenci olmayanlardan da sınırlı sayıda başvuru kabul edilebilecektir. Nitelikli öğrencilerden bir kısmına tam veya yarım burs verilebilecektir.


Numismatiğe ilgi duyan öğrenciler ve meraklılarına müjde! Koç Üniversitesi Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi (AKMED) ilgililer için oldukça geniş kapsamlı bir yaz okulu programı hazırladı. Gelin programın içeriğine ve ayrıntılara yakından bakalım !

Derslerin Prof. Dr. Oğuz Tekin ve Dr. Peter van Alfen tarafından verilecek olduğu kursta; para tarihi ve numismatik konuları Arkaik Çağ’dan Bizans Dönemi’ne olmak üzere oldukça geniş bir kapsamda anlatılacak. Kurs numismatiğe yeni başlayanlar için oldukça ideal. Temel numismatik bilgisinin yanısıra numismatiğin arkeoloji, tarih ve sanat tarihi alanlarında yapılan çalışmalarda bir araç olarak nasıl kullanılabileceğini göstermeyi amaçlıyor.


kaynaklar: https://akmed.ku.edu.tr/yaz-okul-hakkinda/ / http://arkeopolis.com/koc-universitesi- ... umismatik/
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner
 
Mesajlar: 3431
Kayıt: Çrş Oca 27, 2010 5:10 am
Konum: İstanbul not Constantinople

Re: Koç Üniversitesi "AKMED" (Antik Nümismatik konulu) Yaz O

Mesajgönderen Firavun » Cum Mar 31, 2017 2:55 pm

Bence mükemmel olmuş. Keşke Türk Nümismatik Derneği'de böyle kurslar düzenlesede katılsak bizde. :D
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner
 
Mesajlar: 726
Kayıt: Prş Ağu 18, 2011 7:59 pm
Konum: İstanbul


Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron