HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

SAHTE MADALYALAR

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

Re: SAHTE MADALYALAR

Mesajgönderen promete » Cum May 23, 2008 6:10 pm

Anladım, peki sahte mi değil mi nasıl anlayabiliriz, İstanbulda oturuyorum gösterebileceğim bir adres var mıdır?
promete
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen ankh » Cum May 23, 2008 6:41 pm

ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen promete » Pzr May 25, 2008 12:21 am

Arkadaşlar resmini vermiş olduğum istiklal madalyasının kulpu yani kurdalenin takıldığı ter madalyaya paralel iken baktığım bazı madalyalarda dik , hangisi orjinal
promete
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen phletus » Sal Şub 16, 2010 3:30 am

bence bu madalya gerçek basımdan şekillerin düzgünlüğünden baskı kalitesinden anlaşılmaktadır.
phletus
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen phletus » Sal Şub 16, 2010 3:32 am

2 sene öncesinin mesajına yorum yaptık :clapping: artık yaşlandığımı hissediyorum :wall:
phletus
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ertug » Sal Şub 16, 2010 8:35 pm

promete yazdı:Arkadaşlar resmini vermiş olduğum istiklal madalyasının kulpu yani kurdalenin takıldığı ter madalyaya paralel iken baktığım bazı madalyalarda dik , hangisi orjinal

Ben elimdeki dedemin Istiklal madalyasindan yola cikarak cevap veriyorum. Kulp dik, bende madalyayi cercevelemek istedigimde zorlandim ve arka yüzü(durolit)
kulpun geldigi yeri oyarak cözüm buldum. Ben orijinal olanlarinin dik kulplu olduguna inaniyorum.
ertug
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Önceki

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir